III Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023

Dziś przeżywamy VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Myśl przewodnią stanowią słowa: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” z 1 Kor. Wydarzenie to rozpoczyna XV  Tydzień Biblijny, który potrwa do 29.04. W tym roku do lektury wybrano teksty z Ewangelii wg św. Jana.

Dziś szczególnie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12, na której będziemy mogli usłyszeć Mszę Franciszka Schuberta G-dur w wykonaniu chóru „Flaminae” i orkiestry Sinfonietta Vavra pod dyrekcją Pani Marty Wiatr. Soliści: Teresa Szostakowska – sopran, Maciej Buczyński – tenor, Marian Wiatr – bas. Po Mszy św. zapraszamy na krótki koncert wielkanocny chóru, który zaśpiewa motet „Śpiewajcie pieśń nową Panu” J.S. Bacha oraz „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla.

Trwa Okres Wielkanocny związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam.

Jutro mamy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. We wtorek, 25.04. przypada święto, św. Marka, Ewangelisty. Natomiast w sobotę, 29.04. obchodzić będziemy święto, św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

Jutro, o godz. 19. w kościele, spotkanie dzieci przygotowujących się w naszej Parafii do uroczystości I Komunii Św. Na próbach liturgicznych obecność dzieci jest obowiązkowa!

We środę, 26.04. o godz. 19.30 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

We czwartek, 27.04. będzie możliwość modlitewnej adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20. Natomiast w miniony czwartek miała miejsce modlitwa w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii. Były rozważane fragmenty adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris laetitia” i pytania małżeńskiego rachunku sumienia. Teksty te są dostępne i położone na stoliku w przedsionku kościoła. Zapraszamy do wzięcia, przeczytania i rozważenia!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację części sportowej wczorajszej zbiórki naszych ministrantów. Udało się nam zmontować bramki, ustalić boisko a nawet rozegrać pierwszy mecz. Zapraszamy kandydatów, ministrantów, najlepiej razem z ojcami, na następną zbiórkę – w sobotę, 06.05. o godz. 15.

Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi za wykonanie prac naprawczych m.in. w dolnym kościele.

Miło mi poinformować, że wczoraj, nasz organista, Pan Paweł poślubił swoją narzeczoną Basię. Serdecznie gratulujemy, polecamy w modlitwach Panu Bogu Nowożeńców i życzymy Im Bożego błogosławieństwa i Darów Ducha Św. na nowej drodze życia.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać np. artykuł pt. „Zniewoleni pracą”. Coraz więcej ludzi doświadcza wypalenia zawodowego. Z czego to wynika i jak się przed tym chronić? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.