IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023

Dziś w Kościele Powszechnym rozpoczynają się dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele. Włączmy tę intencję do naszych osobistych, codziennych modlitw.

Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. zapraszamy do wspólnej modlitwy!

We środę, 03.05. obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To Święto Konstytucji 3 Maja/1791/ oraz dzień modlitw za naszą Ojczyznę i Rodaków żyjących na emigracji. Msze św. będą sprawowane o godz. 9 i 18.

We czwartek, 04.05. przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona naszej katedry i diecezji warszawsko – praskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odwiedzą w tym dniu bazylikę katedralną i tam pobożnie odmówią modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie wiary. A w naszej parafii po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20.

W I piątek miesiąca, 05.05. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W I sobotę maja, 06.05. w święto św. apostołów Filipa i Jakuba, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30.

Za tydzień, 07.05. jak w każdą I niedzielę miesiąca, o godz. 12 Msza św. do Bożego Miłosierdzia a po niej nabożeństwo majowe.

Trwa Okres Wielkanocny związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam.

Zapraszamy kandydatów, ministrantów, najlepiej razem z ojcami, na zbiórkę – w sobotę, 06.05. o godz. 15.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać np. artykuł pt. „Zza seminaryjnej furty”. Jak wygląda życie za murami uczelni przygotowującej przyszłych kapłanów? Kandydaci do Kapłaństwa są potrzebni od zaraz; tylko skąd ich brać? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Wszystkim wyjeżdżającym na „Majówkę” życzymy bezpiecznych podroży, odpoczynku i wielu miłych wrażeń. Szczególnie pamiętamy w tych dniach i modlimy się za maturzystów o pomyślne zdanie egzaminów i trafne rozeznanie życiowego powołania.

W minionym tygodniu odeszła od nas do wieczności Boga śp. + Janina Nalewajek. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.