V Niedziela Wielkanocy – 07.05.2023

Jutro, 08.05. przeżywać będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Jutro, w poniedziałek, o godz. 19 spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Następne, we środę, 10.05. również o godz. 19. Obecność obowiązkowa!

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

We czwartek, 11.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20.

W sobotę, 13.05. w dniu wspomnienia NMP z Fatimy, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30.

Trwa Okres Wielkanocny związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam.

Zapraszamy kandydatów, ministrantów, najlepiej razem z ojcami, na zbiórkę w sobotę, 20.05. o godz. 15.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Będzie to możliwe, jeżeli dowolna osoba rozpocznie tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

  1. kwietnia miało miejsce szóste spotkanie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na tablicy ogłoszeń jest umieszczona szczegółowa tematyka tego posiedzenia Rady. Wśród wielu zagadnień zajmowaliśmy się odnowieniem i rozwojem naszej parafialnej służby liturgicznej oraz propozycją katechezy czy formacji osób dorosłych pragnących pogłębiać swoją wiarę. Zawsze można zgłaszać swoje propozycje, sugestie, inspiracje służące rozwojowi naszej Parafii. Następne spotkanie Rady będzie 02.06.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Szczególnie pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach o maturzystach, aby pomyślnie zdali egzaminy i trafnie rozeznali swoje życiowe powołanie.