VI Niedziela Wielkanocy – 14.05.2023

Jutro, w poniedziałek, o godz. 19 spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Następne spotkanie będzie we środę, 17.05. również o godz. 19. Obecność obowiązkowa!

We wtorek, 16.05. przeżywać będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona metropolii warszawskiej, głównego Patrona Polski.

We czwartek, 18.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Natomiast, w piątek rozpocznie się nowenna przygotowująca nas do uroczystości Zesłania Ducha Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Zapraszamy kandydatów, ministrantów, najlepiej razem z ojcami, na zbiórkę w sobotę, 20.05. o godz. 15.

Za tydzień, 21.05. obchodzić już będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Trwa Okres Wielkanocny związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Będzie to możliwe, jeżeli dowolna osoba rozpocznie tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas, włożoną pracę i ofiarowane piękne kwiaty.

Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do zielonej skrzynki z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m.in. artykuł pt. „Jak nie zgubić Najważniejszego?” Jak pośród codziennej bieganiny przygotować się do uroczystości I Komunii Św. dziecka? Jak nie zgubić sensu I Komunii Św. a przy okazji przybliżyć rodzinę do Boga? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Mieczysław Samsel, + Nataniel Wojciech Zarębski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”