Niedziela, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

Jutro, w poniedziałek, o godz. 19 spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Natomiast, na środę, 24.05. na godz. 19 zapraszamy dzieci, które w tym roku obchodzić będą uroczystość I Rocznicy I Komunii Św. Obecność obowiązkowa!

We czwartek, 25.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 19.30. Natomiast od godz. 19.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy adoracyjnej w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii. Będzie kontynuowana lektura adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris laetitia”, której fragmenty będą rozważane w ciszy oraz przy śpiewie pieśni. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do zbliżającej się uroczystości Zesłania Ducha Św. Dziś przypada jej trzeci dzień. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów, starszych i młodszych, na zbiórkę w sobotę, 03.06. o godz. 15.

Za tydzień, 28.05. obchodzić już będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. w naszej Parafii. Pierwsza spowiedź tych dzieci będzie w Dniu Matki, 26.05. w piątek, od godz. 19. Zapraszamy też rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo komunijnych dzieci.

Trwa Okres Wielkanocny związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam. Okres Komunii Św. wielkanocnej kończy się za dwa tygodnie, w uroczystość Trójcy Św.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Będzie to możliwe, jeżeli dowolna osoba rozpocznie tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m.in. artykuł pt. „Święta do zadań specjalnych”. Patronka od spraw trudnych i beznadziejnych, żona, matka, zakonnica. To obecnie jedna z najpopularniejszych świętych kobiet. Kim była św. Rita? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Od 19.05. w kinach można zobaczyć film pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa.” Opowiada on o nastolatku, który w 2020 roku został beatyfikowany. Jest Patronem młodzieży i internetu. To film międzypokoleniowy, który wzruszy każdego. Dlatego warto do kina wybrać się rodzinnie a przede wszystkim, zaprosić na seans swoje dorastające dzieci.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Pamiętajmy w tym tygodniu, w naszych modlitwach o Mamach, nie tylko w dniu ich święta ale także pamiętajmy o wszystkich ósmoklasistach przystępujących w tych dniach do egzaminów zamykających etap nauki w szkole podstawowej. Módlmy się dla nich o dary Ducha Św.

Dziś po raz pierwszy po zmianie stanu cywilnego jest z nami Pan Paweł, nasz organista, który 22.04. poślubił Basię. Nowożeńcom gratulujemy odwagi i decyzji. Dziękujemy za ich świadectwo wiary. Życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Św. i wszelkich potrzebnych łask na nowej, wspólnej drodze życia.

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer Komendy Rejonowej Policji w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej: „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się w dniu 5. czerwca 2023 roku o godz.18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A. Zapraszamy!