Niedziela, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

Święty czas 50 dni od Wielkanocy kończy się Niedzielą Uroczystości Zesłania Ducha Św. Wspominamy dziś otrzymanie daru Ducha Św. przez apostołów, początki Kościoła oraz jego posłanie do wszystkich ludów, narodów i języków. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź!”

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy radosną uroczystość I Komunii Św. w naszej Parafii. Od jutra do piątku, 02.06. komunijne dzieci przeżywać będą swój „Biały Tydzień” na Mszy św. o godz. 18. Jutro dzieci przynoszą świece chrzcielne. Bardzo serdecznie dziękuję naszemu chórowi między parafialnemu za piękną oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości.

We środę, 31.05. na godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie dzieci, które w tym roku obchodzić będą uroczystość I Rocznicy I Komunii Św. Ich spowiedź przed uroczystością  Rocznicy będzie w najbliższy piątek, 02.06. od godz. 17 do 18.

We czwartek, 01.06. obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. Natomiast teksty rozważane w czasie wspólnej modlitwy adoracyjnej w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii, w miniony czwartek, są dostępne na stoliku w przedsionku kościoła.

Dobiegają końca nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. We czwartek, 01.06.  rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W I piątek czerwca, 02.06. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie rozpocznie się czas osobistej modlitwy w ciszy przed Najśw. Sakramentem do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. A o godz. 20.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Natomiast w I sobotę czerwca, 03.06. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej.

Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów, starszych i młodszych, na zbiórkę w sobotę, 03.06. o godz. 15. W związku z tym, że powoli zbliża się lato, planujemy tym razem zaprosić naszą służbę liturgiczną na lody.

Za tydzień, 04.06. jak co roku w I niedzielę czerwca, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Powoli kończy się czas związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam. Okres Komunii Św. wielkanocnej kończy się za tydzień, 04.06. w uroczystość Trójcy Św.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Będzie to możliwe, jeżeli dowolna osoba rozpocznie tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom i rodzinom dzieci komunijnych oraz Pani Klaudii za piękne przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą uroczystość. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam hojnie poświęcony czas, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty rozwojem wiary w sercach Waszych dzieci.

Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. W tym roku powrócimy do dawnej trasy procesji i przejdziemy ulicami: Szulczyka, Złotej Jesieni, Zagórzańską, Kocią i znów Szulczyka. III nasz ołtarz będzie na rogu ulicy   Zagórzańskiej i Kociej. Bardzo proszę budowniczych poszczególnych ołtarzy o kontakt.

Od dziś rozpoczynamy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m.in. felieton pt. „Jak się nie rozpraszać?” na Mszy św. w kościele. Jak się skupić gdy myśli ciągle gdzieś uciekają? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Od 19.05. w kinach można zobaczyć film pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa.” Opowiada on o nastolatku, który w 2020 roku został beatyfikowany. Jest Patronem młodzieży i internetu. To film międzypokoleniowy, który wzruszy każdego. Dlatego warto do kina wybrać się rodzinnie a przede wszystkim, zaprosić na seans swoje dorastające dzieci.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer Komendy Rejonowej Policji w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej: „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się w dniu 5. czerwca 2023 roku o godz.18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A. Zapraszamy!