Niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04.06.2023

Dziś Święto Dziękczynienia. Jak co roku, w I niedzielę czerwca, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Ta świątynia jest darem dziękczynnym Bogu za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Dziś jeszcze o godz. 19 będzie próba liturgiczna dla dzieci przed ich uroczystością I Rocznicy I Komunii Św.

Dziś kończy się czas związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Okres Komunii Św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Św.

W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną popularnie uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00, 10 30 i 18.00. Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane do dzisiaj włącznie, do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” są przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy. Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci będą obchodzić I Rocznicę I Komunii Św. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i przejdziemy ulicami: Szulczyka, Złotej Jesieni, Zagórzańską, Kocią i znów Szulczyka. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Odprawa przed uroczystością dla służby liturgicznej będzie we środę, 07.06. o godz. 19.

Na podstawie kanonu 87 § 1, uwzględniając treść kanonu 1250-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego, mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, Ks. biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

We czwartek, 08.06. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. Natomiast teksty rozważane w czasie wspólnej modlitwy adoracyjnej w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii są cały czas dostępne na stoliku, w przedsionku kościoła.

Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów, starszych i młodszych, na zbiórkę w sobotę, 17.06. o godz. 15. Zapraszamy też tegorocznych chłopców komunijnych i rocznicowych do naszej parafialnej służby liturgicznej.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczynamy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m.in. artykuł pt. „To nie opłatek”. Są tacy, którzy o Komunii Św. mówią „opłatek”. Dlaczego się mylą? Wystawieniu  NS często towarzyszy śpiew albo odmawianie wspólnych modlitw. Modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wydaje się o wiele trudniejsza. Jak w niej wytrwać? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na wakacyjny wyjazd w dniach 5-9 lipca w ramach „Forum Młodych – Ty jesteś moją siłą”. W programie: modlitwa, uwielbienie, warsztaty „talent corners”, taniec, sport. Miejsce: Laski koło Warszawy.

Zapraszamy na niedzielę, 18.06., na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”. Rozpoczęcie o godz. 11 na Placu Zamkowym w Warszawie. Marsz zakończy się o godz. 13 Mszą św. w kościele p.w. św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Od 19.05. w kinach można zobaczyć film pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa.” Opowiada on o nastolatku, który w 2020 roku został beatyfikowany. Jest Patronem młodzieży i internetu. To film międzypokoleniowy, który wzruszy każdego. Dlatego warto do kina wybrać się rodzinnie a przede wszystkim, zaprosić na seans swoje dorastające dzieci.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer Komendy Rejonowej Policji w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej: „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się w dniu 5. czerwca 2023 roku o godz.18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A. Zapraszamy!