X Niedziela zwykła – 11.06.2023

Tydzień temu, jak co roku, w I niedzielę czerwca, włączyliśmy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Zebraliśmy 1.139 zł. i 10 gr. Ta świątynia jest darem dziękczynnym naszego narodu Panu Bogu za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli tę sprawę.

W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Raz jeszcze, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do pięknych obchodów Bożego Ciała: dzieciom i ich rodzicom, budowniczym ołtarzy i ich współpracownikom, O. Andrzejowi, Pani Klaudii, naszej służbie liturgicznej – ministrantom, lektorom, bielankom; Panom: Pawłowi, Aleksandrowi, Andrzejowi, Łukaszowi; Paniom z orszaku procesyjnego i Panom z asysty. Podobnie jak w zeszłym roku, zbieraliśmy ofiary na kwiaty do naszych czterech ołtarzy. Zebraliśmy 1525 zł. Każdy zespół otrzymał więc 381 zł. i 25 gr. na potrzebne wydatki. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

We czwartek, 15.06. przypada zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce tradycyjne błogosławieństwo przyniesionych wianków, ziół i kwiatów. Po Mszy św. wieczornej, jak co tydzień, będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20.

Natomiast w piątek, 16.06. przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt wynagrodzenia za grzechy Najśw. Sercu Pana Jezusa. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. W ten piątek, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów, starszych i młodszych wraz z rodzicami, na ostatnią już zbiórkę w tym roku szkolnym – w sobotę, 17.06. o godz. 15. Zapraszamy też tegorocznych chłopców komunijnych i rocznicowych do naszej parafialnej służby liturgicznej.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Za tydzień włączymy się w ogólnodiecezjalną zbiórkę naszej diecezji warszawsko –  praskiej na rzecz utrzymania parafii p.w. św. Augustyna w Sierra Leone, w Afryce. J.E. Ks. biskup Romuald Kamiński prosi nas o wsparcie tej placówki misyjnej, w której pracują księża z naszej diecezji.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na wakacyjny wyjazd w dniach 5-9 lipca w ramach „Forum Młodych – Ty jesteś moją siłą”. W programie: modlitwa, uwielbienie, warsztaty rozwoju talentów, taniec, sport. Miejsce: Laski koło Warszawy.

Zapraszamy na niedzielę, 18.06., na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”. Rozpoczęcie o godz. 11 na Placu Zamkowym w Warszawie. Marsz zakończy się o godz. 13 Mszą św. w kościele p.w. św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Od 19.05. w kinach można zobaczyć film pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa.” Opowiada on o nastolatku, który w 2020 roku został beatyfikowany. Jest Patronem młodzieży i internetu. To film międzypokoleniowy, który wzruszy każdego. Dlatego warto do kina wybrać się rodzinnie a przede wszystkim, zaprosić na seans swoje dorastające dzieci.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.