XI Niedziela zwykła – 18.06.2023

Dziś zapraszamy na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”. Rozpoczęcie o godz. 11 na Placu Zamkowym w Warszawie. Marsz zakończy się o godz. 13 Mszą św. w kościele p.w. św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście.

We czwartek, 22.06. na godz. 18 zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego 2022/2023. A po Mszy św. wieczornej, jak co tydzień, będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Natomiast w piątek, 23.06. obchodzić będziemy Dzień Ojca. Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach wszystkich ojców wypraszając dla nich potrzebne łaski. W tym też dniu przypada 18 rocznica/2005/ świeceń biskupich Pasterza naszej Diecezji – Ks. biskupa Romualda Kamińskiego.

Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na wakacyjny wyjazd w dniach 5-9 lipca w ramach „Forum Młodych – Ty jesteś moją siłą”. W programie: modlitwa, uwielbienie, warsztaty rozwoju talentów, taniec, sport. Miejsce: Laski koło Warszawy.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę!

Dziś włączamy się w ogólnodiecezjalną zbiórkę naszej diecezji warszawsko –  praskiej na rzecz utrzymania parafii p.w. św. Augustyna w Sierra Leone, w Afryce. Ks. biskup Romuald Kamiński prosi nas o wsparcie tej placówki misyjnej, w której pracują księża z naszej diecezji.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Czesław Walaszczyk. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…