XII Niedziela zwykła – 25.06.2023

We czwartek, 29.06. obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów, Piotra i Pawła. Ofiary w tym dniu zbierane będą przeznaczone na konserwację bazyliki św. Piotra w Rzymie, na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa dodadzą do swoich modlitw Wyznanie wiary. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odwiedzą w tym dniu katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

A po Mszy św. wieczornej w czwartek, jak co miesiąc, będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 19.30. Następnie, rozpocznie się modlitwa adoracyjna w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii. Będą rozważane papieskie teksty połączone ze śpiewem pieśni i medytacyjną ciszą. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W najbliższą sobotę, 01.07. przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji wynagradzającej.

Za tydzień, w I niedzielę lipca po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Do piątku trwają jeszcze nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Ministrantów, lektorów a także kandydatów do naszej Parafialnej Służby Liturgicznej,  którzy chcieliby w czasie wakacji grać w piłkę nożną zapraszamy. Będzie taka możliwość. Pierwsza taka okazja będzie w najbliższą sobotę, 1 lipca, o godz. 15. Zapraszamy także ojców!

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na wakacyjny wyjazd w dniach 5-9 lipca w ramach „Forum Młodych – Ty jesteś moją siłą”. W programie: modlitwa, uwielbienie, warsztaty rozwoju talentów, taniec, sport. Miejsce: Laski koło Warszawy.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę!

Tydzień temu włączyliśmy się w ogólnodiecezjalną zbiórkę na rzecz utrzymania parafii p.w. św. Augustyna w Sierra Leone, w Afryce, w której pracują księża z naszej diecezji. Zebraliśmy 1.361 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

Za tydzień, 02.07. na prośbę Ks. Proboszcza Parafii p.w. M.B. Pompejańskiej w Warszawie, przy ul. Myśliborskiej 28 będziemy gościć Ks. Mariusza Morkę z wolontariuszami, którzy proszą o wsparcie budowy ich świątyni.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuły związane z „Dniem Ojca”. Czy tata inaczej wychowuje syna a inaczej córkę? Dobre relacje z ojcem znacząco zwiększają w dorosłym życiu poczucie własnej wartości, świadomość piękna, talentów, sił i możliwości. Zachęcamy do lektury naszego tygodnika!

Wszystkim wyjeżdżającym już na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Elżbieta Wąsowska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…