XIII Niedziela zwykła – 02.07.2023

Dziś, 02.07. na prośbę Ks. Proboszcza Parafii p.w. M.B. Pompejańskiej w Warszawie, przy ul. Myśliborskiej 28 gościmy Ks. Mariusza Morkę z wolontariuszami, którzy serdecznie proszą o wsparcie budowy ich świątyni.

Dziś, w I niedzielę lipca po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Jutro, 03.07. przypada święto, św. Tomasza Apostoła.

Po Mszy św. wieczornej w czwartek, 06.07. będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20.00. Natomiast, teksty rozważane w czasie modlitwy w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii w zeszłym tygodniu są dostępne na stoliku w przedsionku kościoła.

W najbliższy piątek, 07.07. przypada I piątek miesiąca. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie – podobnie jak w czwartek – możliwość spowiedzi oraz adoracja NS do godz. 20.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom Sylwii i Klaudii za troskę o estetyczny wygląd wnętrza naszej świątyni a zwłaszcza ołtarza.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuły dotyczące tematu wierności małżeńskiej. Zaczynają się wakacje, czyli poligon doświadczalny dla wielu sfrustrowanych małżonków. Jak rozbroić ładunek uczuć, żeby nie doprowadzić do dramatu? Zachęcamy do lektury naszego tygodnika!

Wszystkim wyjeżdżającym już na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Anna Małgorzata Kobojczyk, śp. + Tadeusz Ryszard Tudek, śp. + Witold Zygmunt Sowka. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…