XIV Niedziela zwykła – 09.07.2023

We wtorek, 11.07. przypada święto, św. Benedykta, opata i Patrona Europy.

We czwartek, 13.07. w Dniu Fatimskim zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej. Po zakończonym nabożeństwie będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20.00.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VII klasa SP teraz, czyli VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za wykonaną pracę i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuł pt. „Kiedy do egzorcysty?” Egzorcyzmy ciekawią, intrygują. Dla jednych to przejaw głupoty i zacofania rodem ze średniowiecza, dla drugich to fascynujący dowód na istnienie świata duchów a zwłaszcza, Zła osobowego, które może opanować człowieka. Zachęcamy do lektury naszego tygodnika!

Wszystkim wyjeżdżającym już na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Jerzy Andrzej Woźniczka. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…