XV Niedziela zwykła – 16.07.2023

We czwartek, 20.07. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 19.30. Następnie rozpocznie się czas wspólnej modlitwy adoracyjnej w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii połączony ze śpiewem pieśni i rozważaniem wybranych tekstów.

W sobotę, 22.07. przypada święto, św. Marii Magdaleny.

Za tydzień, 23.07. zapraszamy wszystkich do udziału w corocznej akcji charytatywnej na rzecz misji. Dzięki pomocy materialnej Dobroczyńców polscy misjonarze i siostry misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata mogą otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one funkcjonowanie placówek misyjnych: dojazdy do kaplic, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przy okazji tradycyjnego święcenia pojazdów, związanego z dniem św. Krzysztofa, będą zbierane datki na ten cel.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 30.07. Wspólnota „Emmanuel” zaprasza wszystkich po Mszy św. o godz. 12 na modlitwę uwielbienia Pana Boga pięknem muzyki i słowa.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Andrzejowi, Karolowi, Andrzejowi, Łukaszowi i Janowi za wykonane w minionym tygodniu prace porządkujące nasz kościelny teren. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam poświęcony czas i ofiarną, bezinteresowną pomoc.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuł pt. „Niewiara młodych”. Dzieci, które przestają praktykować i odchodzą od wiary to problem niemal każdej polskiej rodziny. Dotyka on także rodzin głęboko wierzących. Dlaczego dzieci  tracą wiarę w konfrontacji ze środowiskiem? I czy w ogóle ją miały? Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

Wszystkim wyjeżdżającym  na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Kacper Marek Bogusz, kawaler z parafii p.w. Narodzenia NMP w Warszawie i Marianna Kędzierska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Bożena Frąckiewicz. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…