XVI Niedziela zwykła – 23.07.2023

Dziś zapraszamy wszystkich do udziału w corocznej akcji charytatywnej na rzecz misji. Dzięki pomocy materialnej Dobroczyńców polscy misjonarze i siostry misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata mogą otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one funkcjonowanie placówek misyjnych: dojazdy do kaplic, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. Dziś, po każdej Mszy św. przy okazji tradycyjnego święcenia pojazdów, związanego z dniem św. Krzysztofa, będą zbierane datki na ten cel. Organizatorzy zachęcają: „Podziękuj Panu Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz, za każdy 1 km bez wypadku, na środki transportu dla misjonarzy.”

We wtorek, 25.07. przypada święto, św. Jakuba, apostoła a we środę, 26.07. przypada wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP. Z tego tytułu dziś, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

We czwartek, 27.07. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie możliwość spowiedzi jest zawsze po Mszy św. wieczornej o godz. 18. Natomiast teksty rozważane w czasie modlitwy adoracyjnej w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii w miniony czwartek są dostępne na stoliku w przedsionku kościoła.

Za tydzień, w niedzielę 30.07. Wspólnota „Emmanuel” zaprasza wszystkich po Mszy św. o godz. 12 na modlitwę uwielbienia Pana Boga pięknem pieśni i rozważanego Słowa.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Kindze i Panu Karolowi za objęcie swoją troskliwą opieką i systematyczną pracą naszej groty Matki Bożej. Im także zawdzięczamy piękno kwiatów przy wejściu na schody do górnego kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam poświęcany czas i ofiarną, bezinteresowną służbę.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuły pt. „Spotkanie pokoleń” i „Bezcenna obecność”. Co dzisiaj jest największym problemem człowieka starszego? Okazuje się, że nie tyle choroby i różne dolegliwości, ile samotność wśród swoich i brak silnych więzi rodzinnych. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

W zakrystii, u Pani Klaudii możemy nabyć wodę święconą do domu w przygotowanych buteleczkach. Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w 40. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia br. Wyrusza ona z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie. Zachęcamy do udziału lub duchowego towarzyszenia pątnikom w dniach wędrówki.

Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Pomocników Maryi, Matki Kościoła zaprasza do wyruszenia na szlak w dniach: 16-26 sierpnia br. Zapisy, rejestracja i szczegóły znajdziemy na internetowej stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymi wyruszają z kościoła M.B. Zwycięskiej na Kamionku przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie, 16. sierpnia o godzinie 6. rano.

Wszystkim wyjeżdżającym  na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Kacper Marek Bogusz, kawaler z parafii p.w. Narodzenia NMP w Warszawie i Marianna Kędzierska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga śp. + Danuta Barbara Tomaszewska, śp. + Marianna Krystyna Osowska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…