XVII Niedziela zwykła – 30.07.2023

Dziś, w niedzielę, 30.07. Wspólnota „Emmanuel” zaprasza wszystkich po Mszy św. o godz. 12 na modlitwę uwielbienia Pana Boga pięknem pieśni i rozważanego Słowa.

We wtorek, w Lizbonie rozpoczynają się 37. Światowe Dni Młodzieży. Będą one trwały do 06.08. Tematem spotkania są słowa wzięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem.”/Łk 1,39/ Módlmy się, aby ŚDM pomogły wielu młodym ludziom wyruszyć w drogę wiary i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

Natomiast we wtorek, 01.08. w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. W tym dniu przypada 79. rocznica/1944/ wybuchu tego zrywu do niepodległości.

We wtorek również, jak co roku, rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. To czas postanowień o miesięcznej, sierpniowej abstynencji.

We środę, 02.08. udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odwiedzą katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i tam, pobożnie odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

We czwartek, 03.08. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie możliwość spowiedzi jest zawsze po Mszy św. wieczornej. Natomiast teksty rozważane w czasie modlitwy adoracyjnej w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii są jeszcze dostępne na stoliku w przedsionku kościoła.

W I piątek sierpnia, 04.08. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godzinie 9. Natomiast po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS podobnie jak w czwartek.

W I sobotę sierpnia, 05.08. zapraszamy po Mszy św. o godzinie 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej.

Za tydzień, 06.08. jak zwykle w I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza na „Wakacje z Panem Bogiem”, które odbędą się w dniach 20-26.08. w ośrodku rekolekcyjnym, położonym na zboczu góry Śnieżnicy, w Beskidzie. Każdy dzień będzie okazją do uczestnictwa w modlitwie uwielbienia, konferencji i Eucharystii, a także w górskich wyprawach. Dla dzieci prowadzone będą zajęcia odpowiednie do ich wieku. Zapraszamy nie tylko rodziny ale każdego, kto w taki sposób chciałby przeżyć choć tydzień wakacji. Tematem tych rekolekcji będzie modlitwa a spotkania poprowadzi Ks. Piotr Mazurkiewicz. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej: emmanuel.info.pl

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VIII klasa SP po wakacjach, czyli w roku szkolnym 2023/2024.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie kościoła na tę niedzielę. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam poświęcony czas,  ofiarną pracę i bezinteresowne zaangażowanie.

Zachęcamy do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W zakrystii, u Pani Klaudii możemy nabyć wodę święconą do domu w przygotowanych buteleczkach. Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w 40. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia br. Wyrusza ona z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie. Zachęcamy do udziału lub duchowego towarzyszenia pątnikom w dniach wędrówki.

Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Pomocników Maryi, Matki Kościoła zaprasza do wyruszenia na szlak w dniach: 16-26 sierpnia br. Zapisy, rejestracja i szczegóły znajdziemy na internetowej stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymi wyruszają z kościoła M.B. Zwycięskiej na Kamionku przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie, 16. sierpnia o godzinie 6. rano.

Wszystkim wyjeżdżającym  na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Grażyna Żółtowska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…