Niedziela, Święto Przemienienia Pańskiego – 06.08.2023

Dziś kończą się w Lizbonie 37. Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się, aby ŚDM pomogły wielu młodym ludziom rozpoznać i wyruszyć w drogę wiary, i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

Dziś, jak zwykle w I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Warto powrócić, po przerwie spowodowanej pandemią, do dawnego, pięknego zwyczaju modlitwy koronką do B.M. 15 – 20 minut przed Mszą św. rano lub wieczorem w dzień powszedni. Natomiast, w piątki odmawiamy wspólnie koronkę po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. To także czas postanowień  miesięcznej, sierpniowej abstynencji.

We środę, 09.08. obchodzić będziemy święto, św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

We czwartek, 10.08. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie możliwość spowiedzi jest zawsze po Mszy św. wieczornej.

Za tydzień, w niedzielę 13.08., w Dniu Fatimskim, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godzinie 18.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza na „Wakacje z Panem Bogiem”, które odbędą się w dniach 20-26.08. w ośrodku rekolekcyjnym, położonym na zboczu góry Śnieżnicy, w Beskidzie. Każdy dzień będzie okazją do uczestnictwa w modlitwie uwielbienia, konferencji i Eucharystii, a także w górskich wyprawach. Dla dzieci prowadzone będą zajęcia odpowiednie do ich wieku. Zapraszamy nie tylko rodziny ale każdego, kto w taki sposób chciałby przeżyć choć tydzień wakacji. Tematem tych rekolekcji będzie modlitwa a spotkania poprowadzi Ks. Piotr Mazurkiewicz. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej: emmanuel.info.pl

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Trwają zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VIII klasa SP po wakacjach, czyli już w nowym roku szkolnym.

Rozpoczynamy zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie.

Ks. Proboszcz Parafii p.w. M.B. Pompejańskiej w Warszawie, Ks. Roman Kot bardzo dziękuje nam za okazaną pomoc przy budowie kościoła w jego Parafii. Jego wolontariusze zebrali w czasie zbiórki w dniu 02.07. 2.592 zł. Natomiast, w czasie zbiórki na środki transportu dla misjonarzy, w niedzielę, 23.07. przy okazji święcenia pojazdów zebraliśmy kwotę 2.384 zł. i 46 gr. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom!

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać chociażby felieton Ks. Marka Kruszewskiego, który mierzy się z pytaniem o zmierzch Kościoła i wielki kryzys moralności. To, co było wstydem i nie do pomyślenia 40 lat temu, teraz staje się normą. Kto zawinił, że tak się dzieje? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W zakrystii, u Pani Klaudii możemy nabyć wodę święconą do domu w przygotowanych buteleczkach. Zapraszamy!

Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Pomocników Maryi, Matki Kościoła zaprasza do wyruszenia na szlak w dniach: 16-26 sierpnia br. Zapisy, rejestracja i szczegóły znajdziemy na internetowej stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymi wyruszają z kościoła M.B. Zwycięskiej na Kamionku przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie, 16. sierpnia o godzinie 6. rano.

Wszystkim wyjeżdżającym  na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.