XIX Niedziela zwykła – 13.08.2023

Dziś przypada 2 rocznica /2021/ śmierci J.E. Ks. abpa Henryka Franciszka Hosera SAC, biskupa naszej diecezji. W związku z tym, dziś w godzinach 8.30 – 17.00 można pomodlić się przy Jego grobie, znajdującym się w podziemiach bazyliki katedralnej p.w. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, przy ul. Floriańskiej w Warszawie na Pradze. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o wieloletnim, oddanym Pasterzu naszej diecezji.

Dziś, w Dniu Fatimskim, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godzinie 18.

We wtorek, 15.08. obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również uroczystość głównej Patronki naszej diecezji warszawsko – praskiej M.B. Zwycięskiej. Porządek Mszy św. będzie taki, jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd błogosławieństwa przyniesionych ziół i kwiatów.

15.08. przypada również 103 rocznica /1920/ zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej „Cudem nad Wisłą”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy we wtorek odwiedzą konkatedrę p.w. M.B. Zwycięskiej i tam pobożnie odmówią Modlitwę Pańską oraz Wyznanie wiary.

Czwartek, 17.08. to dzień imienin Ks. biskupa Jacka Grzybowskiego. W tym też dniu, po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym  czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie możliwość spowiedzi jest zawsze po Mszy św. wieczornej.

Warto powrócić, po przerwie spowodowanej pandemią, do dawnego, pięknego zwyczaju modlitwy koronką do B.M. – 20 minut przed Mszą św. rano lub wieczorem, w dzień powszedni. Natomiast, w piątki odmawiamy wspólnie koronkę po Mszy św. wieczornej o godzinie 18. W tym miesiącu modlimy się szczególnie o trzeźwość narodu polskiego.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza na „Wakacje z Panem Bogiem”, które odbędą się w dniach 20-26.08. w ośrodku rekolekcyjnym, położonym na zboczu góry Śnieżnicy, w Beskidzie. Każdy dzień będzie okazją do uczestnictwa w modlitwie uwielbienia, konferencji i Eucharystii, a także w górskich wyprawach. Dla dzieci prowadzone będą zajęcia odpowiednie do ich wieku. Zapraszamy nie tylko rodziny ale każdego, kto w taki sposób chciałby przeżyć choć tydzień wakacji. Tematem tych rekolekcji będzie modlitwa a spotkania poprowadzi Ks. Piotr Mazurkiewicz. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej: emmanuel.info.pl

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Trwają zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VIII klasa SP w nowym roku szkolnym.

Rozpoczynamy zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie.

Bardzo dziękuję Pani Annie i Panu Andrzejowi za podjęcie się trudu oczyszczenia, umycia i renowacji okien w dolnym kościele. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam poświęcony czas, zaangażowanie i włożoną pracę.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, wśród wielu ciekawych tekstów,  chociażby artykuł pt. „Jak rozumieć wniebowzięcie?” Czy rzeczywiście mamy argumenty,  żeby wierzyć, że Matka Boża uniknęła śmierci, skoro nie uniknął jej Jezus? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W zakrystii, u Pani Klaudii możemy nabyć wodę święconą do domu w przygotowanych buteleczkach. Zapraszamy!

Wszystkim wyjeżdżającym  na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, wielu miłych wrażeń i pięknych przeżyć, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Módlmy się też o urodzaje i o dar pokoju dla Ukrainy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.