XX Niedziela zwykła – 20.08.2023

We czwartek, 24.08. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym  czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie możliwość spowiedzi jest zawsze po Mszy św. wieczornej.

W sobotę, 26.08. obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.30 i 18.

Warto powrócić, po przerwie spowodowanej pandemią, do dawnego, pięknego zwyczaju modlitwy koronką do B.M. – 20 minut przed Mszą św. rano lub wieczorem, w dzień powszedni. Natomiast, w piątki odmawiamy wspólnie koronkę po Mszy św. wieczornej o godzinie 18. W tym miesiącu modlimy się szczególnie o trzeźwość narodu polskiego.

Podjęliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła w dni powszednie. Warto, aby ona była również odmawiana w niedziele. Zachęcam, aby dowolna osoba rozpoczynała tę modlitwę 2-3 minuty przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej a pozostałe osoby się włączą. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Trwają zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to VIII klasa SP w nowym roku szkolnym. Pierwsze spotkanie zapisanych już osób wraz z rodzicami będzie w niedzielę, 10.09. o godzinie 19 w kościele.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie. Pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w piątek, 08.09. o godzinie 19 w kościele. Już teraz zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30. Rozpoczniemy w niedzielę, 03.09. poświęceniem tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w piątek, 01.09. o godz. 18.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP Ks. abpa Stanisława Gądeckiego o pomoc dla Słowenii w walce ze skutkami powodzi, we wtorek, 15.08. zorganizowana została zbiórka funduszy na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy 2.808 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarowane kwiaty. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam poświęcony czas, ofiarne zaangażowanie i włożoną pracę!

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, wśród wielu ciekawych tekstów,  ważny felieton nt. problemu alkoholizmu wśród kobiet. Okazuje się, że nie jest to uzależnienie tylko mężczyzn. Co robić? Jak postępować? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W zakrystii, u Pani Klaudii możemy nabyć wodę święconą do domu w przygotowanych buteleczkach. Zapraszamy!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję O. Bernardowi OSB za jego dzisiejszą pomoc duszpasterską dla naszej Wspólnoty. Jednocześnie składamy Ojcu najlepsze życzenia z okazji dzisiejszych imienin!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Danuta Kowalik. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…