XXI Niedziela zwykła – 27.08.2023

We czwartek, 31.08. obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności. W tym dniu przypada rocznica zalegalizowania NSZZ „Solidarność”. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

W I piątek września obchodzić będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tych, którzy walczyli wtedy w obronie naszej Ojczyzny. Módlmy się także o pokój na świecie. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Natomiast po Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie będzie możliwość modlitwy przed NS do godz. 20. W tym czasie także będzie możliwość spowiedzi.

W piątek, 01.09. rozpoczniemy też nowennę przygotowującą nas do zbliżającej się uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów – Męczenników z Markowej. W ramach tej 9 dniowej modlitwy poznawać będziemy ich drogę do chwały nieba i prosić o potrzebne nam łaski, siły i natchnienia. Nowenna ta będzie zasadniczo związana z Mszą św. o godz.18.

W I sobotę miesiąca zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej razem z Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Natomiast w I niedzielę września zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym też dniu, w całej naszej diecezji, zorganizowana będzie zbiórka funduszy na utrzymanie i rozwój Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

Pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 9. września o godz. 15. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza kandydatów! Ministranci, lektorzy, bielanki są zaproszeni na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej w sobotę, 16.09. Spotkanie będzie miało miejsce na terenie Wyższego Seminarium Duchownego DW-P w Warszawie na Tarchominie w godz. 10-15. Rodziców zainteresowanych takim wyjazdem proszę o kontakt.

Trwają zapisy kandydatów, którzy pragną przygotować się i przyjąć Sakrament  Bierzmowania w naszej Parafii. Zainteresowanych zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Pierwsze spotkanie zapisanych już osób wraz z rodzicami będzie w niedzielę, 10.09. o godzinie 19 w kościele.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie. Pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w piątek, 08.09. o godzinie 19 w kościele. Już teraz zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30. Rozpoczniemy w niedzielę, 03.09. poświęceniem tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w piątek, 01.09. o godz. 18. Zachęćmy dzieci i młodzież do spowiedzi przez nowym rokiem szkolnym.

Wielu rodziców jest szczerze zasmuconych zanikiem praktyk religijnych swoich dzieci lub wnuków. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary rozpocznijmy od najbliższego czwartku, 31.08. wspólną modlitwę różańcową. Będzie ona po Mszy św. o godz. 18 rozpoczynać nasze cotygodniowe, wieczorne wystawienie NS. Niech będzie to adopcja duchowa nastolatka; razem z Maryją i przez Maryję. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich, zwłaszcza rodziców, do takiej modlitwy: o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, wśród wielu ciekawych tekstów,  artykuł pt. „Trudne powroty”. Za chwilę powrócą dojazdy do szkoły i na zajęcia dodatkowe dzieci, kompletowanie odpowiednich podręczników i przegląd jesiennych ubrań dla rosnących dzieci. Początek roku szkolnego to dla wielu rodzin trudny czas. Jak ponownie wbić się w ciasny garnitur obowiązków? Jak to wszystko ogarnąć i zaplanować? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Jerzy Bolesław Baliński. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…