XXII Niedziela zwykła – 03.09.2023

Dziś, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś także, w całej naszej diecezji, zorganizowana jest zbiórka funduszy na utrzymanie i rozwój Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Włączmy się, w miarę możliwości, w to Dzieło, aby jak najwięcej dzieci mogło znaleźć bezpieczny dom i odpowiedzialnych dorosłych opiekunów.       

We czwartek, 07.09. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 01.09. rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do zbliżającej się uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów – Męczenników z Markowej. W ramach tej 9 dniowej modlitwy poznajemy ich drogę do chwały nieba i prosimy o potrzebne nam łaski, siły i natchnienia. Nowenna ta jest związana z Mszą św. o godz.18.

W piątek, 08.09. obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP.

Pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 09.09 o godz. 15. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza kandydatów! Ministranci, lektorzy, bielanki są zaproszeni na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej w sobotę, 16.09. Spotkanie będzie miało miejsce na terenie WSD DW-P w Warszawie na Tarchominie w godz. 10-15. Rodziców zainteresowanych takim wyjazdem proszę o kontakt.

Pierwsze spotkanie zapisanych już kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami będzie w niedzielę, 10.09. o godzinie 19 w kościele.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie. Pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w piątek, 08.09. o godzinie 19 w kościele. Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 rozpoczynamy poświęceniem tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych nowy rok pracy. Zachęćmy dzieci i młodzież do spowiedzi przez nowym rokiem szkolnym.

Wielu rodziców jest szczerze zasmuconych zanikiem praktyk religijnych swoich dzieci lub wnuków. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. Będzie ona po Mszy św. o godz. 18 rozpoczynać nasze cotygodniowe, wieczorne wystawienie NS. Niech będzie to adopcja duchowa nastolatka; razem z Maryją i przez Maryję. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich a zwłaszcza rodziców do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Na ogrodzeniu kościelnym pojawiły się cztery banery, z których możemy poznać w skrócie historię Rodziny Ulmów. Zachęcam do zatrzymania się i zapoznania się z treścią. Za tydzień będzie można nabyć przy kościele książkę pt. „Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości.” Natomiast tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej zapraszamy do kościoła w sobotę, 16.09. o godz. 19 na spotkanie z Autorką tej książki – s. Marią Szulikowską. Natomiast wcześniej, o godz. 18 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii, na którą serdecznie zapraszamy. Pragniemy w ten sposób rozpocząć spotkania „Małżeńskiego Wieczernika” mające na celu pogłębianie formacji małżeńskiej i rodzinnej oraz budowanie wokół Parafii wspólnoty zaprzyjaźnionych małżeństw.

Centrum Ruchu Szensztackiego zaprasza na niedzielę, 10.09. w godz. 11-17 na Festyn Rodzinny w Otwocku, przy ul. Bronisława Czecha 9/11. Szczegółowy program  znajdziemy na wywieszonym plakacie.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, wśród wielu ciekawych tekstów,  artykuł pt. „Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę.” Z którego możemy poznać okoliczności zbrodni na Rodzinie Ulmów i chronionych przez nich Żydach w Markowej oraz dalsze losy ich katów. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Ofiary składane za tydzień będą przeznaczone na utrzymanie i rozwój naszego WSD DW-P. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Alina Marianna Gugałka. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”