XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2023

Dziś pierwsze spotkanie /zapisanych już/ kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami o godzinie 19 w kościele.

We środę, 13.09. zapraszamy na godz. 18 do wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z procesją fatimska po Mszy św.

We czwartek, 14.09. obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej i różańcu, czyli około godz. 19 będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 23.09. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów a zwłaszcza kandydatów! Wczorajszą zbiórkę z powodów rodzinnych musiałem odwołać. Przepraszam za zamieszanie.

Ministranci, lektorzy, bielanki są zaproszeni na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej w sobotę, 16.09. Spotkanie będzie miało miejsce na terenie WSD DWP w Warszawie na Tarchominie w godz. 10-15. Rodziców zainteresowanych takim wyjazdem proszę o kontakt.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie. Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

Wielu rodziców jest szczerze zasmuconych zanikiem praktyk religijnych swoich dzieci lub wnuków. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. Będzie ona po Mszy św. o godz. 18 rozpoczynać nasze cotygodniowe, wieczorne wystawienie NS. Niech będzie to adopcja duchowa nastolatka; razem z Maryją i przed Maryją. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich a zwłaszcza rodziców do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Na ogrodzeniu kościelnym pojawiły się cztery banery, z których możemy poznać w skrócie historię Rodziny Ulmów. Zachęcam do zatrzymania się i zapoznania się z ich treścią. Dziś można nabyć przed kościołem książkę pt. „Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości.” Natomiast tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej zapraszamy do kościoła w sobotę, 16.09. o godz. 19 na spotkanie z Autorką tej książki – s. Marią Szulikowską. Natomiast wcześniej, o godz. 18 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii, na którą serdecznie zapraszamy. Pragniemy w ten sposób rozpocząć spotkania „Małżeńskiego Wieczernika” mające na celu pogłębianie formacji małżeńskiej i rodzinnej oraz budowanie wokół Parafii wspólnoty zaprzyjaźnionych małżeństw.

Centrum Ruchu Szensztackiego zaprasza dzisiaj, w godz. 11-17, na Festyn Rodzinny w Otwocku, przy ul. Bronisława Czecha 9/11. Szczegółowy program  znajdziemy na wywieszonym plakacie.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać wiele ciekawych tekstów na temat dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Ofiary składane dzisiaj będą przeznaczone na utrzymanie i rozwój naszego WSD D W-P. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W piątek, 08.09. odeszła od nas do Wieczności Boga, moja Mama śp. + Barbara Sawicka. Bardzo serdecznie proszę o modlitwę w Jej intencji i dziękuję za dotychczasowe modlitwy, i wszystkie wyrazy wsparcia, współczucia, życzliwości i duchowej bliskości. Zapraszam w miarę możliwości do udziału w uroczystości pogrzebowej w najbliższy wtorek, 12.09. o godz. 12 w Parafii p.w. M.B. Królowej Polski w Aninie przy ul. Rzeźbiarskiej 46. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”