XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2023

Dziś obchodzimy 84 rocznicę/1939/ napaści Związku Sowieckiego na Polskę. To Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli broniąc wschodniej granicy naszej Ojczyzny a także o tych, którzy zostali aresztowani, deportowani lub rozstrzelani.

Za tydzień, w niedzielę, 24.09. będzie spotkanie zapisanych już kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje. O godz. 16.30 spotyka się w kościele grupa dziewcząt a o godz. 19 spotyka się grupa chłopców. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.

Jutro, 18.09. przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona dzieci i młodzieży, Patrona Polski.

We wtorek, 19.09. Szkoła Podstawowa nr 76 w Warszawie im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych przy ul. Poezji 5 zaprasza nas na Dzień Patrona i obchody rocznicowe Bitwy pod Falenicą, która miała miejsce we wrześniu 1939 roku. Uroczystości ku czci Poległych będą miały miejsce na cmentarzu w Aleksandrowie o godz. 11.15.

We czwartek, 21.09. przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej i różańcu, czyli około godz. 19 będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 23.09. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów a zwłaszcza kandydatów!

Trwają zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

Wielu rodziców jest szczerze zasmuconych zanikiem praktyk religijnych swoich dzieci lub wnuków. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. Będzie ona po Mszy św. o godz. 18 rozpoczynać nasze cotygodniowe, wieczorne wystawienie NS. Niech będzie to adopcja duchowa nastolatka; razem z Maryją i przed Maryją. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Dziękuję Państwu Annie i Januszowi za inicjatywę i zaangażowanie w uczczenie bł. Rodziny Ulmów w naszej Parafii. Dziękuję za przygotowane banery, za możliwość nabycia przed kościołem książki pt. „Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości” a także zorganizowanie spotkania z Autorką tej książki – s. Marią Szulikowską. Już teraz zapraszam na spotkania tzw. „Małżeńskiego Wieczernika” mające na celu pogłębianie formacji małżeńskiej i rodzinnej oraz budowanie wokół Parafii wspólnoty zaprzyjaźnionych małżeństw.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby artykuł pt. „Jak nie dać się zmanipulować?” Zależnie od tego, co czytamy, co oglądamy i czego słuchamy możemy mieć skrajnie różne informacje i opinie na temat tych samych wydarzeń. Jak odnaleźć się w medialnym zgiełku? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Tygodnik katolicki „Niedziela” poleca swoje nowe pismo, kwartalnik pt. „Niedziela – Magazyn. Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna.” To pismo dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z naszym narodem. Cena 15 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w miniony wtorek wzięli udział w pogrzebie mojej Mamy. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy w Jej intencji,  wszystkie wyrazy współczucia, życzliwości, duchowej bliskości a także za inicjatywę i składane ofiary na Mszę św. gregoriańską. Pomódlmy się teraz w Jej intencji i za tych, którzy przed 84 laty zginęli z rąk rosyjskiego agresora: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”