XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023

Dziś, w niedzielę, 24.09. będzie spotkanie zapisanych już kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci przynoszą ze sobą wypełnione deklaracje. O godz. 16.30 spotyka się w kościele grupa dziewcząt a o godz. 19 spotyka się grupa chłopców. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.

We czwartek, 28.09. po Mszy św. wieczornej i różańcu, czyli około godz. 19 będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Najbliższa zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 07.10. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów a zwłaszcza kandydatów!

Za tydzień, w niedzielę 01.10. rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie. W tym celu należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

Wielu rodziców jest szczerze zasmuconych zanikiem praktyk religijnych swoich dzieci. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. Będzie ona po Mszy św. o godz. 18 rozpoczynać nasze cotygodniowe, wieczorne wystawienie NS. Niech będzie to adopcja duchowa nastolatka; razem z Maryją i przed Maryją. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku naszego kościoła możemy znaleźć wydrukowane fragmenty homilii Ks. kard. Marcello Semeraro wygłoszonej podczas uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów, która miała miejsce dwa tygodnie temu. Zachęcam do zabrania ze sobą tej kartki i zapoznania się z jej treścią.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu na posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowane kwiaty.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby felieton pt. „Utrata wiary.” Dlaczego ktoś, kto kiedyś był pobożny traci wiarę? Czy to kiedyś może się zmienić?  Jak powrócić do wiary w Boga? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Parafia p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Falenicy serdecznie zaprasza na tzw. „rekolekcje REO”, czyli rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. Zaczynają się one we wtorek, 03.10. po Mszy św. o godz. 18 a poprowadzi je Ks. Paweł Włas.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.