XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2023

Dziś, w niedzielę 01.10. rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie. W tym celu należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

Za tydzień, w niedzielę, 08.10. będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 16.30 spotyka się w kościele grupa dziewcząt a o godz. 19 spotyka się grupa chłopców. Wszyscy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.

We środę, 04.10. rozpoczyna się w Rzymie I sesja Synodu o synodalności. W związku z tym podejmiemy modlitwę w intencji papieża Franciszka, kardynałów, biskupów i wszystkich uczestników Synodu przez cały czas trwania sesji synodalnej, czyli od 4 do 29 października. Modlitwa ta będzie związana z nabożeństwem różańcowym.

We czwartek, 05.10. po Mszy św. wieczornej i różańcu, czyli około godz. 19 będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 06.10. przypada I piątek miesiąca. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie, podobnie jak w czwartek, możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 07.10. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

Natomiast dzieci zapraszamy na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel, które odbędzie się we wtorek, 10.10. Podczas spotkania będzie można usłyszeć ważne słowa, wypowiedzieć się oraz wspólnie uwielbić Pana Boga podczas radosnej modlitwy. Będzie to również okazja do powierzania siebie nawzajem Panu Bogu we wspólnej modlitwie. Spotkanie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.

Wielu rodziców jest zasmuconych zanikiem praktyk religijnych swoich dzieci. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. Jest ona po Mszy św. o godz. 18 i rozpoczyna nasze cotygodniowe, wieczorne wystawienie NS. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku naszego kościoła możemy znaleźć wydrukowane fragmenty homilii Ks. kard. Marcello Semeraro wygłoszonej podczas uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów, która miała miejsce trzy tygodnie temu. Zachęcam do zabrania ze sobą tej kartki i zapoznania się z jej treścią.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowane kwiaty. Dziękuję także Panom Janowi i Łukaszowi za istotną pomoc w uporządkowaniu terenu kościelnego.

W niedzielę, 05.11. o godz. 15 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie na Tarchominie /ul. Mehoffera 2/ rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora. Zgłoszony może zostać ministrant, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi przez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Więcej informacji: http://praskalso.pl/kurs-dla-lektorow

Rycerze św. Jana Pawła II, Inicjatywa „Zjednoczeni”, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wspólnota „Nieustający Różaniec”, Akcja Katolicka, Fundacja „Nowy Nazaret”  zapraszają na procesję różańcową w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę, za tydzień, 08.10. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze praskiej, godz. 13.30 to początek procesji różańcowej. Zakończenie jest planowane na godz. 17 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Ks. Dariusz Marczak, proboszcz Parafii p.w. Św. Hieronima w Warszawie – Stara Miłosna, tel. 513 949 094, zaprasza w dniach 7-14.11. na pielgrzymkę do bł. Carla Acutisa, św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu i do św. Rity z Cascii /Rzym, Asyż, Orvieto, Siena/ Koszt wyjazdu wynosi 4750 zł. + 120 euro /przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu/.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Arkadiusz Bogusz, kawaler z Karczewa, z parafii p.w. św. Wita i Magdalena Bramorska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby artykuł pt. „Aniołowie są przy nas.” Kim są i jaką rolę pełnią aniołowie? I skąd to w ogóle wiemy? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Parafia p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Falenicy serdecznie zaprasza na tzw. „rekolekcje REO”, czyli rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. Zaczynają się one we wtorek, 03.10. po Mszy św. o godz. 18 a poprowadzi je Ks. Paweł Włas.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.