XXVII Niedziela zwykła – 08.10.2023

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15. W najbliższy piątek, 13.10. pragniemy nasz różaniec zakończyć procesją z figurą M.B. Fatimskiej wokół kościoła.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie. W tym celu należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

Dziś, w niedzielę, 08.10. będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 16.30 spotyka się w kościele grupa dziewcząt a o godz. 19 spotyka się grupa chłopców. Wszyscy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.

Jutro, 09.10. przypada 5. rocznicą śmierci śp. + Ks. Jana Gastołka, który był Proboszczem naszej Parafii w latach 1997 – 2001.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel, które będzie w ten wtorek, 10.10. Podczas spotkania będzie można usłyszeć ważne słowa, wypowiedzieć się oraz wspólnie uwielbić Pana Boga podczas radosnej modlitwy. Będzie to również okazja do powierzania siebie nawzajem Panu Bogu we wspólnej modlitwie. Spotkanie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.   

We czwartek, 12.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 13.10. o godz. 19.30 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Następna zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 21.10. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

W sobotę, 14.10. obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Polecajmy Panu Bogu w naszych osobistych modlitwach nauczycieli, pedagogów, wychowawców, katechetki i katechetów świeckich i duchownych wypraszając dla nich potrzebne dary Ducha świętego.

Wielu rodziców jest zasmuconych zanikiem praktyk religijnych u swoich dzieci. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. W październiku będzie ona o godz. 17.15. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku naszego kościoła możemy jeszcze znaleźć wydrukowane fragmenty homilii Ks. kard. Marcello Semeraro wygłoszonej podczas uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów. Zachęcam do zabrania ze sobą tej kartki i zapoznania się z jej treścią.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowane piękne kwiaty.

W sobotę, 14.10. o godz. 10.00 w katedrze p.w. św. Michała Arch. i św. Floriana M.  odbędzie się uroczysta Msza św. z obrzędem błogosławieństwa nowych lektorów i ceremoniarzy. Wśród nich będzie nasz Parafianin – Grzegorz Hajzik. Grzegorzowi serdecznie gratulujemy i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa, aby czytając Słowo Boże – wśród nas i dla nas – trafnie rozpoznał swoje życiowe powołanie i pomagał innym spotykać się z Jezusem w Liturgii Kościoła.

W niedzielę, 05.11. o godz. 15 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie na Tarchominie /ul. Mehoffera 2/ rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora. Zgłoszony może zostać ministrant, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi przez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Więcej informacji: http://praskalso.pl/kurs-dla-lektorow

Za tydzień, jak co roku w Dniu Papieskim, wspieramy materialnie uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Rycerze św. Jana Pawła II, Inicjatywa „Zjednoczeni”, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wspólnota „Nieustający Różaniec”, Akcja Katolicka, Fundacja „Nowy Nazaret”  zapraszają na procesję różańcową w intencji naszej Ojczyzny – dzisiaj, 08.10. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze praskiej, godz. 13.30 to początek procesji różańcowej. Zakończenie jest planowane na godz. 17 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Ks. Dariusz Marczak, proboszcz Parafii p.w. Św. Hieronima w Warszawie – Stara Miłosna, tel. 513 949 094, zaprasza w dniach 7-14.11. na pielgrzymkę do bł. Carla Acutisa, św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu i do św. Rity z Cascii /Rzym, Asyż, Orvieto, Siena/ Koszt wyjazdu wynosi 4750 zł. + 120 euro /przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu/.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Arkadiusz Bogusz, kawaler z Karczewa, z parafii p.w. św. Wita i Magdalena Bramorska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby artykuł pt. „Rodzice drugiej kategorii.” Statystyki rozwodowe rosną lawinowo. Kiedy ofiarą rozwodu jest dziecko, sprawy się komplikują i rozpoczyna się walka: kto będzie je wychowywać a kto tylko je  obserwować?  Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Na stoliku w przedsionku kościoła pojawił się kwartalnik biblijno – liturgiczny pt. „Msza święta” wydawnictwa Towarzystwa Chrystusowego „Hlondianum”. To propozycja dla tych, którzy szukają mądrych tekstów, czy wręcz przewodnika w swojej duchowej formacji w oparciu o Biblię, Kościół i Liturgię. Zachęcam do zapoznania się z tym czasopismem. Cena 6,50 zł. Jest też możliwość prenumeraty.

W minionym tygodniu odeszła od nas do wieczności Boga śp. + Krystyna Jadwiga Jesiotr. Pomódlmy się teraz w Jej intencji. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.