XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2023

Dziś, jak co roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Ks. kard. Karola Wojtyły na papieża obchodzimy Dzień Papieski. Wspieramy materialnie uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jutro, 16.10. przypada 45. rocznica wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową.

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, [w soboty po Mszy św. o godz. 8.30] a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15.

Za tydzień, w niedzielę, 22.10. będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 16.30 spotyka się w kościele grupa dziewcząt a o godz. 19 spotyka się grupa chłopców. Wszyscy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.

Również w niedzielę, 22.10. „Caritas” w Falenicy zaprasza na kiermasz książki religijnej, który odbędzie się przed kościołem parafialnym w godz. 8.45 – 14.00. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc dla podopiecznych „Caritasu”.

We środę, 18.10. przypada święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona lekarzy, pielęgniarek i całego personelu ochrony zdrowia.    

We czwartek, 19.10. mamy dzień wspomnienia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; kapłana,  który przed laty pracował także w naszym dekanacie anińskim. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 20.10. o godz. 19 będzie w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej.

Razem z naszym Parafialnym Zespołem Charytatywnym „Caritas” zapraszam wszystkich Seniorów na nasz „Dzień Seniora” – w tę sobotę, 21.10. O godz. 11 rozpoczniemy Mszą św., po niej odmówimy wspólnie różaniec a następnie przejdziemy na skromny poczęstunek do Domu Kultury w Aleksandrowie. Serdecznie zapraszamy!

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 21.10. o godz. 15. Natomiast w niedzielę, 22.10. na Mszy św. o godz. 10.30 czterech kandydatów zostanie oficjalnie przyjętych do służby liturgicznej. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

Wielu rodziców jest zasmuconych zanikiem praktyk religijnych u swoich dzieci. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. W październiku będzie ona o godz. 17.15. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.30. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Już od jutra będzie można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę.

Wszystkie osoby, które chciałyby śpiewać w naszym, powstającym chórze parafialnym zapraszam na pierwsze spotkanie w piątek, 27.10. Kandydaci proszeni są o przyjście na godz. 19 a osoby, które już śpiewały w naszym kościele, na godz. 19.30.

W niedzielę, 05.11. o godz. 15 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie na Tarchominie /ul. Mehoffera 2/ rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora. Zgłoszony może zostać ministrant, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi przez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Więcej informacji: http://praskalso.pl/kurs-dla-lektorow

Ks. Dariusz Marczak, proboszcz Parafii p.w. Św. Hieronima w Warszawie – Stara Miłosna, tel. 513 949 094, zaprasza w dniach 7-14.11. na pielgrzymkę do bł. Carla Acutisa, św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu i do św. Rity z Cascii /Rzym, Asyż, Orvieto, Siena/ Koszt wyjazdu wynosi 4750 zł. + 120 euro /przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu/.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby artykuł pt. „Przeciw kulturze śmierci.” Tegoroczny Dzień Papieski świętujemy pod hasłem „Cywilizacja życia”. A czym jest cywilizacja śmierci, przed którą ostrzegał św. Jan Paweł II? Jakie są jej źródła i jak jej przeciwdziałać? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Na stoliku w przedsionku kościoła pojawił się tydzień temu kwartalnik biblijno – liturgiczny pt. „Msza święta” wydawnictwa Towarzystwa Chrystusowego „Hlondianum”. To propozycja dla tych, którzy szukają mądrych tekstów, czy wręcz przewodnika w swojej duchowej formacji w oparciu o Biblię, Kościół i Liturgię. Co prawda, egzemplarzy już nie ma na stoliku ale jest możliwość odłożenia następnego numeru dla zainteresowanych osób

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej, w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem, zaprasza do udziału w debacie społecznej pt. „Bezpieczny Wawer”, która odbędzie się w poniedziałek, 23.10. o godz. 18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.

W minionym tygodniu odeszła od nas do wieczności Boga śp. + Anna Tomaszewska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.