XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2023

Bardzo dziękuję naszemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu „Caritas” za inicjatywę i piękną organizację naszego Parafialnego „Dnia Seniora”.

Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Papieski. Wspieraliśmy materialnie uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy na ten cel 2.174 zł.

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, [w soboty po Mszy św. o godz. 8.30] a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15.

Dziś, na Mszy św. o godz. 10.30 czterech kandydatów zostanie oficjalnie przyjętych do służby liturgicznej. Niech Pan Bóg błogosławi Waszą służbę i Wasze Rodziny.

Dziś także, będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 16.30 spotyka się w kościele grupa dziewcząt a o godz. 19 spotyka się grupa chłopców. Wszyscy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.

Dziś także „Caritas” w Falenicy zaprasza na kiermasz książki religijnej, który odbędzie się przed kościołem parafialnym w godz. 8.45 – 14.00. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc dla podopiecznych „Caritasu”.

We czwartek, 26.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Następna zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 04.11. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

Wielu rodziców jest zasmuconych zanikiem praktyk religijnych u swoich dzieci. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej modlitwy różańcowej. W październiku jest ona o godz. 17.15. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.30. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Już można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Harcerki ze 145 Warszawskiej Drużyny Harcerek ZHR „Ostrężyna” im. św. Jadwigi zapraszają do udziału w akcji „Znicz”, w ramach której rozprowadzać będą znicze i zbierać  pieniądze na wyjazd drużyny na letni obóz harcerski. Za tydzień, 29.10. oraz 01.11. zachęcamy do zaopatrzenia się w znicze przed naszym kościołem właśnie u naszych harcerek, które są wdzięczne za każde wsparcie.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła, przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę i za piękne kwiaty.

Na stoliku w przedsionku kościoła położone są obrazki z wizerunkiem św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Zawierają one modlitwę ze wstawiennictwem tego Świętego o pomoc w trudnych czasach a także modlitwę o pokój autorstwa św. Jana Pawła II. Zachęcam do wzięcia ze sobą takiego obrazka i codziennej modlitwy także w tych intencjach.

Wszystkie osoby, które chciałyby śpiewać w naszym, powstającym chórze parafialnym zapraszam na pierwsze spotkanie na plebani w piątek, 27.10. Kandydaci proszeni są o przyjście na godz. 19 a osoby, które już śpiewały w naszym kościele, na godz. 19.30.

Mamy duży, piękny parkowy teren i mamy jesień. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc w grabieniu liści zapraszamy w tę sobotę, 28.10. od godz. 10. Weźmy ze sobą grabie, rękawice, worki i uporządkujmy nasze otoczenie przed zbliżającą się piękną Uroczystością Wszystkich Świętych.

W niedzielę, 05.11. o godz. 15 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie na Tarchominie /ul. Mehoffera 2/ rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora. Zgłoszony może zostać ministrant, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi przez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Więcej informacji: http://praskalso.pl/kurs-dla-lektorow

Ks. Dariusz Marczak, proboszcz Parafii p.w. Św. Hieronima w Warszawie – Stara Miłosna, tel. 513 949 094, zaprasza w dniach 7-14.11. na pielgrzymkę do bł. Carla Acutisa, św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu i do św. Rity z Cascii /Rzym, Asyż, Orvieto, Siena/ Koszt wyjazdu wynosi 4750 zł. + 120 euro /przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu/.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby artykuł pt. „Ciche apostolstwo”. Wspólny różaniec z kolegami z korporacji? Modlitwa za osoby spotykane  w pracy? Jak wygląda dyskretne i skuteczne apostolstwo osób świeckich? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej, w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem, zaprasza do udziału w debacie społecznej pt. „Bezpieczny Wawer”, która odbędzie się jutro, w poniedziałek, 23.10. o godz. 18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.

Za tydzień przesuwamy wskazówki zegarków o godzinę do tyłu.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.