XXX Niedziela zwykła – 29.10.2023

We środę, 01.11. przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. W liturgii Kościoła ten dzień ma bardzo radosny charakter. Prośmy o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami do Boga a teraz razem z Jezusem cieszą się szczęściem wiecznym w niebie.

We czwartek, 02.11. mamy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30 i 18. Po każdej Mszy św. będziemy modlić się za Zmarłych oraz odczytane zostaną tzw. wypominki jednorazowe. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

We czwartek, 02.11. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W I piątek listopada, 03.11. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie – podobnie jak w czwartek – możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 20.

W I sobotę miesiąca, 04.11. zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30. Zbiórka ministrantów będzie o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

Wielu rodziców jest zasmuconych zanikiem praktyk religijnych u swoich dzieci. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę młodych ludzi dystansujących się od wiary, zapraszam w czwartki do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej. Módl się za swojego Nastolatka: „Panie Jezu, on do Ciebie już nie przychodzi ale ja Ci go przynoszę w sercu.” Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.30. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Już można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Harcerki ze 145 Warszawskiej Drużyny Harcerek ZHR „Ostrężyna” im. św. Jadwigi zapraszają do udziału w akcji „Znicz”, w ramach której rozprowadzają dziś znicze i zbierają   fundusze na wyjazd drużyny na letni obóz harcerski. Dziś oraz 01.11. zachęcamy do zaopatrzenia się w znicze przed naszym kościołem właśnie u naszych harcerek, które są wdzięczne za każde wsparcie.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła, przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę i za piękne kwiaty.

Wszystkie osoby, które chciałyby śpiewać w naszym, powstającym chórze parafialnym zapraszam na spotkanie we czwartek, 09.11. o godz. 19.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy wczoraj przyszli, ofiarowali swój wolny czas i konkretną pracę, i pomogli w grabieniu liści. W ten sposób uporządkowaliśmy  nasze otoczenie przed zbliżającą się piękną Uroczystością Wszystkich Świętych.

W niedzielę, 05.11. o godz. 15 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie na Tarchominie /ul. Mehoffera 2/ rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora. Zgłoszony może zostać ministrant, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi przez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Więcej informacji: http://praskalso.pl/kurs-dla-lektorow

Ks. Dariusz Marczak, proboszcz Parafii p.w. Św. Hieronima w Warszawie – Stara Miłosna, tel. 513 949 094, zaprasza w dniach 7-14.11. na pielgrzymkę do bł. Carla Acutisa, św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu i do św. Rity z Cascii /Rzym, Asyż, Orvieto, Siena/ Koszt wyjazdu wynosi 4750 zł. + 120 euro /przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu/.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać, chociażby artykuł pt. „Odpusty – instrukcja obsługi”. Czym jest i jak uzyskać odpust zupełny?  Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Irena Danuta Oleksy – Sztajer i śp. + Ryszard Bogumił Szymański. Pomódlmy się teraz  w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.