XXXI Niedziela zwykła – 05.11.2023

Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych. Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami a ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

We czwartek, 09.11. przypada rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odwiedzą w tym dniu katedrę lub konkatedrę i odmówią tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary. Po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Wszystkie osoby, które chciałyby śpiewać w naszym, powstającym chórze parafialnym zapraszam na spotkanie na plebani we czwartek, 09.11. o godz. 19.

W sobotę, 11.11. przypada 105. rocznica /1918/ odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30 i o godz. 18.

Następna zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 18.11. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

Za tydzień, 12.11. przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym też dniu włączymy się w ogólnopolską zbiórkę funduszy dla chrześcijan trwających w wierze wśród bezpośrednich zagrożeń i niebezpieczeństw.

Za tydzień, w niedzielę będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupa dziewcząt przychodzi na godz. 16.30. Spotkanie grupy chłopców rozpocznie się o godz. 19. Wszyscy kandydaci zobowiązani są w tym dniu do udziału we Mszy św. o godz. 18.

Zapraszam w czwartki po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.30. Możemy jeszcze zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone na stoliku w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Danuta Zofia Skarżyńska  i śp. + Antoni Jaroszuk. Pomódlmy się teraz  w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.