XXXII Niedziela zwykła – 12.11.2023

Dziś, 12.11. przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na przemoc odpowiedzą wyciągniętą ręką. Nie sięgną po broń ale po chleb. Serca chrześcijan w Syrii, Iraku, Libanie i Ziemi Świętej wciąż biją dla pokoju. Na Bliskim Wschodzie, gdzie każdy kamień opowiada o ich wytrwałej miłości, potrzeba dziś naszej pomocy, aby ziemia, która pamięta początki chrześcijaństwa, pozostała domem dla naszych Sióstr i Braci. Dziś po Mszach św. włączamy się w ogólnopolską zbiórkę funduszy dla chrześcijan trwających w wierze wśród bezpośrednich zagrożeń i niebezpieczeństw.

Dziś będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupa dziewcząt przychodzi na godz. 16.30. Spotkanie grupy chłopców rozpocznie się o godz. 19. Wszyscy kandydaci zobowiązani są w tym dniu do udziału we Mszy św. o godz. 18. Następne spotkanie kandydatów będzie w niedzielę, 26.11. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18 a następnie będzie wspólne spotkanie dla wszystkich o godz. 19.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel, które będzie w ten wtorek, 14.11. Podczas spotkania będzie można usłyszeć ważne słowa oraz wspólnie uwielbić Pana Boga podczas radosnej modlitwy. Będzie to również okazja do powierzania siebie nawzajem Panu Bogu we wspólnej modlitwie. Spotkanie to rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.

We czwartek, 16.11. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W najbliższy piątek, 17.11. o godz. 19 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św.

Wszystkie osoby, które chciałyby śpiewać w naszym, powstającym chórze parafialnym zapraszam na spotkanie na plebani również w ten piątek, 17.11. o godz. 19.

Zbiórka ministrantów będzie w tę sobotę, 18.11. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

W ramach spotkań powstającego „Małżeńskiego Wieczernika” zapraszamy za tydzień, w niedzielę, 19.11. na wykład pt. „Co robić, gdy dzieci odchodzą z Kościoła?” Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza rodziców: tych, którzy martwią się oddaleniem się dzieci od Kościoła i wiary a także tych, którzy ten problem przeczuwają na horyzoncie swoje rodziny. Statystyki są tu nieubłagane. Czy w domu „oddycha się wiarą”? Czy zmuszać nastolatka do chodzenia na Mszę i do Sakramentu Bierzmowania? – o tych i innych zagadnieniach opowie Pani Anna Wardak, mama dziesięciorga dzieci, będących na różnych etapach życiowych poszukiwań.

Wykład rozpocznie się o godz. 19. w dolnym kościele, potrwa ok. 45 minut, będzie również możliwość zadawania pytań i dyskusji. Potem rozpoczniemy półgodzinną adorację NS, podczas której będziemy polecać Panu Jezusowi wszystkie dzieci i ich relacje z Bogiem. Będzie też możliwość Spowiedzi.

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Aleksandrowi, Andrzejowi, Sławomirowi i Jarosławowi za wykonane prace elektryczne związane z instalacją nowego oświetlenia na chórze. W ten sposób, prawie dobiegła końca modernizacja oświetlenia w naszym dolnym i górnym kościele, która rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Panu Andrzejowi dziękuję także za odnowienie i pomalowanie powierzchni na chórze.

W tym miesiącu planowana jest jeszcze modernizacja ogrzewania kościoła. Zakłada ona: wymianę nagrzewnic w górnym kościele na nowe i mocniejsze; przeniesienie jednej starej nagrzewnicy do dolnego kościoła, aby można go szybciej ogrzać; pełną automatykę ogrzewania z możliwością ręcznych korekt; możliwość ogrzewania obydwu zakrystii niezależnie od ogrzewania kościoła; możliwość niezależnej pracy dolnego i górnego kościoła. Konsekwencją uruchomienia zmodernizowanego ogrzewania będzie oczywiście większe zużycie gazu, a co za tym idzie koszt ogrzewania ale uzyskany efekt cieplny powinien być nieporównywalny w stosunku do tego, co było w poprzednich latach. Kosztorys modernizacji naszego ogrzewania wynosi 21.375 zł. Ofiary składane w ostatnią niedzielę listopada, niedziele Adwentu a także w czasie wizyt duszpasterskich będą przeznaczone na ten cel. Bardzo dziękuję Panu Aleksandrowi za Jego ogromne, ofiarne zaangażowanie i stały merytoryczny patronat nad tym projektem.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby, artykuł pt. „Synod to nie majsterkowanie”. Co się wydarzyło na synodzie w Rzymie? Jakie trudne tematy podejmowano? Relacjonuje i dzieli się swoimi refleksjami jeden z uczestników obrad Ks. abp Adrian Galbas SAC. Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.