XXXIII Niedziela zwykła – 19.11.2023

Tydzień temu przeżywaliśmy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii, Iraku, Libanie i Ziemi Świętej. W zbiórce funduszy dla chrześcijan trwających w wierze wśród bezpośrednich zagrożeń życia zebraliśmy 2.249 zł. 90 gr.

Za tydzień będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wszyscy kandydaci zobowiązani są w tym dniu do udziału we Mszy św. o godz. 18. Spotkanie kandydatów będzie wspólne dla wszystkich: o godz. 19 będziemy gościć Panią Agnieszkę Jackowską – filozofa, etyka, pedagoga.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12 będzie wystawienie NS i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia się Jemu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie i pobożnie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

We czwartek, 23.11. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do takiej modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W najbliższy piątek, 24.11. o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Następna zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 02.12. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów!

Dziś zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań powstającego „Małżeńskiego Wieczernika”. O godz. 19 usłyszymy wykład pt. „Co robić, gdy dzieci odchodzą z Kościoła?” Zapraszamy wszystkich, nie tylko rodziców, którzy martwią się oddaleniem się dzieci od Kościoła i wiary; babcie, dziadków, wszystkich, którzy ten problem przeczuwają na horyzoncie swojej rodziny. Czy zmuszać nastolatka do chodzenia na Mszę i do Sakramentu Bierzmowania? Wykład będzie w górnym kościele. Będzie również możliwość zadawania pytań i dyskusji. Potem rozpoczniemy półgodzinną adorację NS, podczas której będziemy polecać Panu Jezusowi wszystkie dzieci i ich relacje z Bogiem. Będzie też możliwość Spowiedzi.

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Już od przyszłej niedzieli, 26.11. aż do IV Niedzieli Adwentu, 24.12. będzie można u Pani Klaudii, w kancelarii, nabyć wigilijny opłatek oraz tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Serdecznie zapraszamy!

Trwają prace hydrauliczne i elektryczne związane z modernizacją ogrzewania kościoła. Pojawiły się już nowe nagrzewnice w górnym kościele; przeniesiono jedną ze starych nagrzewnic do dolnego kościoła, aby można go szybciej ogrzać. Modernizacja zakłada automatykę ogrzewania z możliwością ręcznych korekt; możliwość ogrzewania obydwu zakrystii niezależnie od ogrzewania kościoła; możliwość niezależnej pracy dolnego i górnego kościoła. Konsekwencją uruchomienia zmodernizowanego ogrzewania będzie oczywiście większe zużycie gazu, a co za tym idzie koszt ogrzewania ale uzyskany efekt cieplny powinien być lepszy w stosunku do tego, co było w poprzednich latach. Kosztorys modernizacji naszego ogrzewania wynosi 21.375 zł. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, niedziele Adwentu a także w czasie wizyt duszpasterskich będą przeznaczone na ten cel. Bardzo dziękuję Panu Aleksandrowi za Jego ogromne, ofiarne zaangażowanie i stały, merytoryczny patronat nad tym projektem.

Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w I Niedzielę Adwentu, 03.12. i potrwają do środy, 06.12. Poprowadzi je kapłan naszej diecezji, Ks. dr Piotr Pierzchała.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek  małżeński: Bogna Teresa Nuszkiewicz, panna z parafii tutejszej i Damian Wysokiński, kawaler z parafii p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, zapowiedź pierwsza.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuł pt. „O co się modlić?” W jaki sposób i o co możemy prosić Pana Boga nie traktując Go jak złotej rybki? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Jak co roku nasze Diecezjalne Seminarium organizuje w okresie przedświątecznym sztukę teatralną. Tegoroczny spektakl w reżyserii Pani Anny Kędziora nosi tytuł: „I co teraz?” Przedstawienie obrazuje sytuację dzisiejszego człowieka poszukującego szczęścia w zabieganym świecie. W spektaklu, w lekkiej formie, ukazany jest uniwersalny i ponadczasowy przekaz o Źródle prawdziwego szczęścia. Przedstawienia będą odbywały się w auli seminarium (ul. Mehoffera 2, 03-131 Warszawa) w następujących terminach:

 • 3 grudnia – 15:00 (niedziela)
 • 3 grudnia – 18:30 (niedziela)
 • 5 grudnia – 18:30 (wtorek)
 • 8 grudnia – 19:30 (piątek)
 • 9 grudnia – 15:00 (sobota)
 • 9 grudnia – 18:30 (sobota)
 • 10 grudnia – 15:00 (niedziela)
 • 10 grudnia – 18:30 (niedziela)
 • 12 grudnia – 18:30 (wtorek)
 • 16 grudnia – 11:30 (sobota)
 • 16 grudnia – 15:00 (sobota)
 • 16 grudnia – 18:30 (sobota)
 • 17 grudnia – 18:30 (niedziela)

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: http://www.sztuka2023.pl/

W miniony tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Agnieszka Retka – Woźniak i śp. + Wiesław Malinowski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie..

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.