Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

Dziś będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wszyscy kandydaci zobowiązani są do udziału we Mszy św. o godz. 18. Dziś spotkanie kandydatów będzie wspólne dla wszystkich: o godz. 19 będziemy gościć Panią Agnieszkę Jackowską – filozofa, etyka, pedagoga. Serdecznie zapraszamy na wykład.

Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12 będzie wystawienie NS i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia się Jemu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie i pobożnie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Od dzisiaj aż do IV Niedzieli Adwentu, 24.12. można u Pani Klaudii, w kancelarii, nabyć wigilijny opłatek oraz tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Świece dostępne są w 14 rodzajach, w cenie od 8 – 18 zł. Cena świec nie jest zależna od naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy!

Próba naszego chóru parafialnego będzie w najbliższy wtorek, 28.11. o godz. 19 na plebanii.

We czwartek, 30.11. mamy święto św. Andrzeja, apostoła. Po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W I piątek grudnia, 01.12. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie, podobnie jak w czwartek, możliwość cichej modlitwy adoracyjnej przed NS do godz. 20.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 02.12. o godz. 15. Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów a także kandydatów! A wcześniej, jak w każdą I sobotę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej.

Za tydzień rozpoczniemy już Adwent i nowy rok liturgiczny. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w I Niedzielę Adwentu, 03.12. i potrwają do środy, 06.12. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane o godz. 10.30 i 18. Poprowadzi je kapłan naszej diecezji – Ks. dr Piotr Pierzchała. W czasie Mszy św. rekolekcyjnych będzie możliwość spowiedzi. Natomiast, tzw. Roraty będą sprawowane w dni powszednie o godz. 6.45, w soboty o godz. 8.30.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Wszystkich,  którzy mogą wesprzeć te piękną, adwentową inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła. PZCh „Caritas” zaprasza wszystkie Seniorki i Seniorów na spotkanie przedświąteczne w sobotę, 09.12. Rozpoczniemy Mszą św. a następnie przejdziemy do Domu Kultury w Aleksandrowie.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek  małżeński: Bogna Teresa Nuszkiewicz, panna z parafii tutejszej i Damian Wysokiński, kawaler z parafii p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, zapowiedź druga.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby „List otwarty” Ks. abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP do papieża Franciszka, dotyczący niemieckiej drogi synodalnej i jej ewentualnego wpływu na Synod biskupów. Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Na stoliku w przedsionku kościoła pojawił się też nowy numer kwartalnika biblijno – liturgicznego pt. „Msza święta” wydawnictwa Towarzystwa Chrystusowego „Hlondianum”. To propozycja dla tych, którzy szukają mądrych tekstów, czy wręcz przewodnika w swoim  chrześcijańskim rozwoju w oparciu o Biblię, Kościół i Liturgię. Jest też możliwość odłożenia każdego numeru tego czasopisma dla zainteresowanych osób, czyli prenumeraty.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie kościoła na tę niedzielę, poświęcony czas, pracę, zaangażowanie i ofiarowane piękne kwiaty.

Jak co roku nasze Diecezjalne Seminarium organizuje w okresie przedświątecznym sztukę teatralną. Tegoroczny spektakl w reżyserii Pani Anny Kędziora nosi tytuł: „I co teraz?” Przedstawienie obrazuje sytuację dzisiejszego człowieka poszukującego szczęścia w zabieganym świecie. W spektaklu, w lekkiej formie, ukazany jest uniwersalny i ponadczasowy przekaz o Źródle prawdziwego szczęścia. Przedstawienia będą odbywały się w auli seminarium (ul. Mehoffera 2, 03-131 Warszawa) w następujących terminach:

 • 3 grudnia – 15:00 (niedziela)
 • 3 grudnia – 18:30 (niedziela)
 • 5 grudnia – 18:30 (wtorek)
 • 8 grudnia – 19:30 (piątek)
 • 9 grudnia – 15:00 (sobota)
 • 9 grudnia – 18:30 (sobota)
 • 10 grudnia – 15:00 (niedziela)
 • 10 grudnia – 18:30 (niedziela)
 • 12 grudnia – 18:30 (wtorek)
 • 16 grudnia – 11:30 (sobota)
 • 16 grudnia – 15:00 (sobota)
 • 16 grudnia – 18:30 (sobota)
 • 17 grudnia – 18:30 (niedziela)

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: http://www.sztuka2023.pl/

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary [oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Zgodnie z zapowiedzią będą  one przeznaczone, podobnie jak i w niedziele Adwentu, na rzecz prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z poprawą ogrzewania naszego kościoła.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Zbigniew Danielewicz. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…