I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przebiegał on będzie pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła.” Na stoliku w przedsionku naszego kościoła znajdziemy bezpłatne książeczki autorstwa Ks. Zbigniewa Maciejewskiego pt. „Gdzie dwóch lub trzech…” Weźmy je ze sobą. Warto przeczytać co i jak z tym Kościołem. Tym bardziej, że stanowią Go nie tylko biskupi i księża. Każdy z nas potrzebny jest tej Wspólnocie.

Rozpoczynamy też nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy, 06.12. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane dziś wg porządku niedzielnego a w dni powszednie o godz. 10.30 i 18. Prowadzi je kapłan naszej diecezji – Ks. dr Piotr Pierzchała. W czasie Mszy św. rekolekcyjnych będzie możliwość spowiedzi.

We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości sprawowana będzie Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty będą sprawowane w dni powszednie o godz. 6.45, w soboty o godz. 8.30.

Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy, jak w każdą I niedzielę miesiąca, do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dziś w czasie Mszy św. o godz. 12 będziemy mogli usłyszeć nasz, powstający parafialny chór. Kolejna próba naszego chóru parafialnego będzie w najbliższy piątek, 8.12. o godz. 19.

We czwartek, 07.12. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 08.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje post. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.45 i 18. O godz. 19 w kościele będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Matka Boża w objawieniu Włoszce, Pierinie Gilli 8.12.1947 roku powiedziała: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej Godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia.” Nasz kościół będzie otwarty w tym dniu od godz. 12 do 13.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Wszystkich, którzy mogą wesprzeć te adwentową inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

PZCh „Caritas” zaprasza wszystkie Seniorki i Seniorów na spotkanie przedświąteczne w sobotę, 09.12. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11 a następnie przejdziemy na spotkanie do Domu Kultury w Aleksandrowie.

Za tydzień, 10.12. będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wszyscy kandydaci zobowiązani są do udziału we Mszy św. o godz. 18. O godz. 16.30 spotyka się grupa dziewcząt a o godz. 19 rozpoczyna spotkania grupa chłopców.

Za tydzień włączymy się w ogólnopolską zbiórkę funduszy na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Do IV Niedzieli Adwentu, czyli do 24.12. można u Pani Klaudii, w kancelarii, nabyć wigilijny opłatek oraz tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Świece dostępne są w 14 rodzajach, w cenie od 8 – 18 zł. Cena świec nie jest zależna od naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy!

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby ciekawy artykuł pt. „Przepis na wychowanie.” Rady – wskazówki Janusza Korczaka ujęte w formie przykazań wciąż inspirują nowe pokolenia rodziców. Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie kościoła na tę niedzielę, poświęcony czas, pracę i zaangażowanie.

Jak co roku nasze Diecezjalne Seminarium organizuje w okresie przedświątecznym sztukę teatralną. Tegoroczny spektakl w reżyserii Pani Anny Kędziora nosi tytuł: „I co teraz?” Przedstawienie obrazuje sytuację dzisiejszego człowieka poszukującego szczęścia w zabieganym świecie. W spektaklu, w lekkiej formie, ukazany jest uniwersalny i ponadczasowy przekaz o Źródle prawdziwego szczęścia. Przedstawienia będą odbywały się w auli seminarium (ul. Mehoffera 2, 03-131 Warszawa) w następujących terminach:

 • 3 grudnia – 15:00 (niedziela)
 • 3 grudnia – 18:30 (niedziela)
 • 5 grudnia – 18:30 (wtorek)
 • 8 grudnia – 19:30 (piątek)
 • 9 grudnia – 15:00 (sobota)
 • 9 grudnia – 18:30 (sobota)
 • 10 grudnia – 15:00 (niedziela)
 • 10 grudnia – 18:30 (niedziela)
 • 12 grudnia – 18:30 (wtorek)
 • 16 grudnia – 11:30 (sobota)
 • 16 grudnia – 15:00 (sobota)
 • 16 grudnia – 18:30 (sobota)
 • 17 grudnia – 18:30 (niedziela)

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: http://www.sztuka2023.pl/

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary [oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Zgodnie z zapowiedzią będą  one przeznaczone, podobnie jak i w niedziele Adwentu, na rzecz prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z poprawą ogrzewania naszego kościoła.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Józef – Marian Tomasik, śp. + Anna Szpakowska, śp. + Artur – Tadeusz Olinowicz. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

PLAN WIZYT DUSZPASTERSKICH – ALEKSANDRÓW – 2023

data lokalizacje – ulice:
11. grudnia

poniedziałek

od g.16.30

Stawowa, Kwitnącej Wiśni;
Napoleona od ul. Przełęczy do „Morskiego Oka”
12. grudnia

wtorek

od g.16.30

Sadowa, Telimeny;
Kalinowa, Jasnoty;
13. grudnia

środa

od g.16.30

Samorządowa, Borówkowa;
Falenicka;
14. grudnia

czwartek

od g.16.30

Jachtowa, Odmienna, Rowerowa;
x
15. grudnia

piątek

od g.16.30

Złotej Jesieni od Szulczyka do końca, czyli za ul. Podkowy
Złotej Jesieni od Szulczyka do końca, czyli za ul. Podkowy
16. grudnia  

sobota

od g.11

Zagórzańska od nr 1 do nr 25 włącznie
Zagórzańska od nr 2 do nr 30 „z literami”
18. grudnia

poniedziałek

od g.16.30

Złotej Jesieni od Zagórzańskiej do Szulczyka;
x
19. grudnia

wtorek

od g.16.30

Niecodzienna;
Niecodzienna;
20. grudnia

środa

od g.16.30

Izbicka;
Przełęczy od Izbickiej do Porośle, Porośle, Latorośli, Drohobycka;
21. grudnia

czwartek

od g.16.30

Napoleona od końca/nr 85/ do nr 63, czyli do ul. Podkowy
x
28. grudnia

czwartek

od g.16.30

x
x
29. grudnia

piątek

od g.16.30

x
x