II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przebiegał on będzie pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła.” Na stoliku w przedsionku naszego kościoła znajdziemy bezpłatne książeczki autorstwa Ks. Zbigniewa Maciejewskiego pt. „Gdzie dwóch lub trzech…” Weźmy je ze sobą. Warto przeczytać co i jak z tym Kościołem. Tym bardziej, że stanowią Go nie tylko biskupi i księża. Każdy z nas jest potrzebny Wspólnocie.

We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel sprawowana jest Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty są sprawowane w dni powszednie o godz. 6.45, w soboty o godz. 8.30.

Dziś, 10.12. będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wszyscy kandydaci zobowiązani są do udziału we Mszy św. o godz. 18. O godz. 16.30 spotyka się grupa dziewcząt a o godz. 19 rozpoczyna spotkania grupa chłopców.

Dziś włączamy się w ogólnopolską zbiórkę funduszy na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie, czyli dla naszych Sióstr i Braci trwających w wierze na Białorusi, Ukrainie i aż po dalekie krańce Rosji.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel, które będzie w ten wtorek, 12.12. Podczas spotkania będzie można usłyszeć ważne słowa oraz wspólnie uwielbić Pana Boga podczas radosnej modlitwy. Będzie to również okazja do powierzania siebie nawzajem Panu Bogu w modlitwie wstawienniczej. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 19.

We czwartek, 14.12. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Wszystkich, którzy mogą wesprzeć te adwentową inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

Bardzo dziękuję PZCh „Caritas” za pomysł i piękną organizację spotkania przedświątecznego naszych Seniorek i Seniorów Parafii, które miało miejsce wczoraj w kościele a także w Domu Kultury w Aleksandrowie.

U Pani Klaudii, w kancelarii, można nabyć wigilijny opłatek oraz tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Świece dostępne są w 11 rodzajach, w cenie od 8 – 18 zł. Cena świec nie jest zależna od naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy!

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby ciekawy artykuł pt. „Dlaczego nie in vitro?” Przez lata wykonywał zabiegi in vitro. Dlaczego teraz je krytykuje? Dr Tadeusz Wasilewski wyjaśnia przebieg tej procedury, jej skutki medyczne i aspekty etyczne. Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Jak co roku nasze Diecezjalne Seminarium organizuje w okresie przedświątecznym sztukę teatralną. Tegoroczny spektakl w reżyserii Pani Anny Kędziora nosi tytuł: „I co teraz?” Przedstawienie obrazuje sytuację dzisiejszego człowieka poszukującego szczęścia w zabieganym świecie. W spektaklu, w lekkiej formie, ukazany jest uniwersalny i ponadczasowy przekaz o Źródle prawdziwego szczęścia. Przedstawienia będą odbywały się w auli seminarium (ul. Mehoffera 2, 03-131 Warszawa) w następujących terminach:

  • 10 grudnia – 15:00 (niedziela)
  • 10 grudnia – 18:30 (niedziela)
  • 12 grudnia – 18:30 (wtorek)
  • 16 grudnia – 11:30 (sobota)
  • 16 grudnia – 15:00 (sobota)
  • 16 grudnia – 18:30 (sobota)
  • 17 grudnia – 18:30 (niedziela)

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: http://www.sztuka2023.pl/

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary [oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Zgodnie z zapowiedzią będą  one przeznaczone, podobnie jak i w niedziele Adwentu, na rzecz kosztów prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z poprawą ogrzewania naszego kościoła.

Już jutro, w poniedziałek, 11.12. rozpoczną się wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. wieczornych, oprócz czwartków, sobót i I piątku stycznia. Nie będzie też spotkań służby liturgicznej. W tej pracy duszpasterskiej będzie uczestniczył i pomagał O. Andrzej ISCHP. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na rzecz kosztów prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z modernizacją ogrzewania naszego kościoła.