III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przebiegał on będzie pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła.” Na stoliku w przedsionku naszego kościoła znajdziemy bezpłatne książeczki autorstwa Ks. Zbigniewa Maciejewskiego pt. „Gdzie dwóch lub trzech…” Weźmy je ze sobą. Warto przeczytać co i jak z tym Kościołem. Tym bardziej, że stanowią Go nie tylko biskupi i księża. Każdy z nas jest potrzebny Wspólnocie.

Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu nazywaną zgodnie ze starożytną tradycją liturgiczną „Niedzielą Gaudete”, czyli radości z powodu tego, że nasz Pan jest już tak blisko. Dni powszednie od dnia 17.12. do dnia 24.12. włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

We wtorek, 19.12. przypada 3. rocznica /2020/ święceń biskupich J.E. Ks. biskupa Jacka Grzybowskiego.

We czwartek, 21.12. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Również w ten czwartek, 21.12. o godz. 20.15 będzie próba naszego parafialnego chóru.

Za tydzień, 24.12., w IV Niedzielę Adwentu, która jest zarazem dniem Wigilii, nie będzie Mszy św. o godzinie 18. Natomiast w pierwszy dzień Świat, 25.12. tradycyjna Pasterka będzie sprawowana o północy. W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 9.

We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel sprawowana jest Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty są sprawowane w dni powszednie o godz. 6.45, w soboty o godz. 8.30. W najbliższym tygodniu możliwość spowiedzi będzie od poniedziałku do środy bezpośrednio po zakończeniu rorat a od czwartku do soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18 do ostatniej czekającej osoby.

U Pani Klaudii, w kancelarii, można nabyć wigilijny opłatek oraz tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Świece dostępne są w 11 rodzajach, w cenie od 8 – 18 zł. Serdecznie zapraszamy!

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby ciekawy artykuł pt. „Nie daj się oszukać!” Jak ustrzec się przed przestępcami w internecie wyjaśnia nam dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa. Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary [oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Zgodnie z zapowiedzią są  one przeznaczone na rzecz kosztów prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z poprawą ogrzewania naszego kościoła.

Rozpoczęły się wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. W czasie kolędy nie ma Mszy św. wieczornych, oprócz czwartków i sobót. Nie ma też spotkań służby liturgicznej. W tej pracy duszpasterskiej uczestniczy i pomaga O. Andrzej ISCHP. Ofiary składane w czasie kolędy są przeznaczone na rzecz kosztów prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z modernizacją ogrzewania naszego kościoła.

 

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2023

 

data lokalizacje – ulice:
18. grudnia

poniedziałek

od g.16.30

Złotej Jesieni od Zagórzańskiej do Szulczyka;
x
19. grudnia

wtorek

od g.16.30

Niecodzienna;
Niecodzienna;
20. grudnia

środa

od g.16.30

Izbicka;
Przełęczy od Izbickiej do Porośle, Porośle, Latorośli, Drohobycka;
21. grudnia

czwartek

od g.16.30

Napoleona od końca/nr 85/ do nr 63, czyli do ul. Podkowy
x