IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023

Dziś, 24.12., w IV Niedzielę Adwentu obchodzimy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia, z tej racji nie będzie dziś Mszy św. o godzinie 18. Dziś, Mszy św. o godz. 12 będzie towarzyszył śpiew naszego chóru parafialnego. Zapraszamy!

Natomiast, w pierwszy dzień Świąt, 25.12. tradycyjna Pasterka będzie sprawowana o północy. Ofiary składane w czasie Pasterki są przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, z którego finansowane są m. in. Domy Samotnych Matek. Jutro, czyli w pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 9. W drugi dzień Świąt, 26.12. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary składane w drugi dzień Świąt są przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

We czwartek, 28.12. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Za tydzień, w niedzielę, 31.12. obchodzić będziemy Święto Św. Rodziny z Nazaretu. To dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu miłości, kobieta i mężczyzna otrzymali szczególną pomoc, którą jest Sakrament Małżeństwa. Konieczne jest dzisiaj świadectwo małżonków, którzy swoim życiem pokazują, że wierność jest możliwa a współpraca z Bożą łaską przynosi owoce. Oprócz tego, ten czas jest szczególny, gdy po Polsce wędrują relikwie bł. Rodziny Ulmów. To również okazja, aby przypomnieć o powszechnym powołaniu do świętości, która jest możliwa w codziennym życiu rodziny.

W związku z tym, pragniemy zorganizować w naszej Parafii, w niedzielę, 31.12. na Mszy św. o godz. 12 obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich wraz z błogosławieństwem małżonków. A ponieważ planujemy przekazać okolicznościowe pamiątki imienne, proszę wszystkie zainteresowane małżeństwa o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św.

Natomiast po Mszy św. o godz.18  31. grudnia będzie nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego 2023.

Dziś ostatni już dzień, w którym możemy nabyć wigilijny opłatek oraz tradycyjne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Serdecznie zapraszamy!

W aktualnym, podwójnym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy kalendarz na rok 2024 oraz zeszyt zawierający obrzędy wieczerzy wigilijnej i śpiewnik kolęd. Zatroszczmy się o zachowanie pięknych polskich i chrześcijańskich tradycji wigilijnych: rozpocznijmy Wieczerzę modlitwą i odczytaniem właściwego fragmentu Ewangelii; niech łamanie się opłatkiem będzie serdecznym spotkaniem osób; wyłączmy telewizor i komputer; podejmijmy śpiew kolęd. Niech nie zabraknie naszego udziału we Mszy św. w te świąteczne dni!

Bardzo dziękuję naszemu PZC Caritas za przygotowanie i rozwiezienie 17 paczek dla potrzebujących. Wartość każdej z paczek wyniosła 200 zł. Niektóre z nich były jeszcze obfitsze z powodu większej ilości członków rodziny. Dodatkowo wykonano 8 małych paczek ze słodyczami dla dzieci. Dziękujemy również za pomoc Spółdzielni Handlowej „Fala” a także rodzinom ze szkoły dla dziewcząt „Strumienie” za okazane serce i wsparcie kilku  potrzebujących rodzin naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Mariuszowi za życzliwą współpracę i ofiarowane choinki. Bardzo dziękuje zespołowi, który je przygotował, ustawił i oświetlił: Pani Kindze i Klaudii, Panom Andrzejowi, Karolowi, Adamowi. Ale największe słowa wdzięczności i uznania należą się Panom Dariuszowi i Karolowi, którzy podjęli się trudu zaprojektowania, zgromadzenia materiałów i wykonania nowej szopki betlejemskiej dla naszej świątyni. Bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie, poświęcony czas, siły i środki. Efekt Ich pracy możemy już widzieć bezpośrednio.

Można rezerwować terminy ważnych rocznic, daty jubileuszy i zgłaszać intencje Mszy św. za żyjących lub zmarłych na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do zakrystii po Mszy św., zwłaszcza w dni powszednie. Można też dokonać takiej rezerwacji telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary [oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Zgodnie z zapowiedzią są  one przeznaczone na rzecz kosztów prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z poprawą ogrzewania naszego kościoła.

 

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2023

 

data lokalizacje – ulice:
29. grudnia

piątek

od g.16.30

Podkowy n -ry: 86 – 100 /strona parzysta/
Podkowy n -ry: 87 – 101 /strona nieparzysta/
30. grudnia

sobota

od g. 11.00

Wiązowska;
Wiązowska;