Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2023

Dziś, czyli w pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 9. W drugi dzień Świąt, 26.12. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary składane w drugi dzień Świąt są przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

W niedzielę, 31.12. obchodzić będziemy Święto Św. Rodziny z Nazaretu.

To dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości. W przeżywaniu miłości, kobieta i mężczyzna otrzymali szczególną pomoc, którą jest Sakrament Małżeństwa. Konieczne jest dzisiaj świadectwo małżonków, którzy swoim życiem pokazują, że wierność jest możliwa a współpraca z Bożą łaską przynosi owoce. Oprócz tego, ten czas jest szczególny, gdy po Polsce wędrują relikwie bł. Rodziny Ulmów. To również okazja, aby przypomnieć o powszechnym powołaniu do świętości, która jest możliwa w codziennym życiu rodziny.

W związku z tym, pragniemy zorganizować w naszej Parafii, w niedzielę, 31.12. na Mszy św. o godz. 12 obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich wraz z błogosławieństwem małżonków. A ponieważ planujemy przekazać okolicznościowe pamiątki imienne, proszę wszystkie zainteresowane małżeństwa o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św.

Natomiast po Mszy św. o godz.18 – 31. grudnia będzie nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego 2023. Po zakończonym nabożeństwie rozpocznie się czas osobistej adoracji NS w ciszy do godziny 22. W tym ostatnim dniu roku 2023 polecajmy Jezusowi w serdecznych modlitwach nie tylko nasze własne sprawy ale przede wszystkim sprawy naszej Ojczyzny. Módlmy się o jedność naszego narodu, dar mądrości i męstwa dla naszych Rodaków, o przemianę umysłów i serc, o nowy, błogosławiony Rok 2024 dla naszej Ojczyzny.

Bardzo dziękuję naszemu PZC Caritas za przygotowanie i rozwiezienie 17 paczek dla potrzebujących. Wartość każdej z paczek wyniosła 200 zł. Niektóre z nich były jeszcze obfitsze z powodu większej ilości członków rodziny. Dodatkowo wykonano 8 małych paczek ze słodyczami dla dzieci. Dziękujemy również za pomoc Spółdzielni Handlowej „Fala” a także rodzinom ze szkoły dla dziewcząt „Strumienie” za okazane serce i wsparcie kilku  potrzebujących rodzin naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Mariuszowi za życzliwą współpracę i ofiarowane choinki. Bardzo dziękuje zespołowi, który je przygotował, ustawił i oświetlił: Pani Kindze i Klaudii, Panom Andrzejowi, Karolowi, Adamowi. Ale największe słowa wdzięczności i uznania należą się Panom Dariuszowi i Karolowi, którzy podjęli się trudu zaprojektowania, zgromadzenia materiałów i wykonania „od zera” nowej stajenki betlejemskiej dla naszej świątyni. Bardzo dziękuję Im za wielkie zaangażowanie, poświęcony czas, siły i środki. Efekt Ich pracy możemy już widzieć bezpośrednio.

Bardzo dziękuję naszemu parafialnemu chórowi pod dyrekcją Pani Marty Wiatr za piękny śpiew w czasie tej liturgii a także wczoraj, na Mszy św. o godz. 12. Nie tylko pięknie śpiewają ale też wierzą w to, co śpiewają. Warto dodać, że nasz chór wybrał dla siebie nazwę: „In Cenacolo”, czyli: „W Wieczerniku”. Dlaczego taka nazwa? Bo się wszystkim chórzystom bardzo podoba. Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy także śpiewających chórzystów z Falenicy i z Radości.

W niedzielę, 07.01. na Mszy św. o godz. 12 będziemy gościć chór chłopięcy ze szkoły męskiej „Żagle” pod dyrekcją Pana Jakuba Montewki. Chórzyści zaśpiewają w czasie Mszy św. a po Mszy serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w ich wykonaniu.