I Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Św. Rodziny z Nazaretu – 31.12.2023

Dziś, w Święto Św. Rodziny z Nazaretu przypada dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości. W przeżywaniu miłości, kobieta i mężczyzna otrzymali szczególną pomoc, którą jest Sakrament Małżeństwa. Konieczne jest dzisiaj świadectwo małżonków, którzy swoim życiem pokazują, że wierność jest możliwa a współpraca z Bożą łaską przynosi owoce. Oprócz tego, ten czas jest szczególny, gdyż po Polsce wędrują relikwie bł. Rodziny Ulmów. To również okazja, aby przypomnieć o powszechnym powołaniu do świętości, która jest możliwa w codziennym życiu rodziny.

W związku z tym, dziś na Mszy św. o godz. 12 będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich 22 par wraz z błogosławieństwem małżonków.

Natomiast dziś, po Mszy św. o godz.18 będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego 2023. Po zakończonym nabożeństwie rozpocznie się czas osobistej adoracji NS w ciszy do godziny 22. W tym ostatnim dniu roku 2023 polecajmy Jezusowi w serdecznych modlitwach nie tylko nasze własne sprawy ale przede wszystkim sprawy naszej Ojczyzny. Módlmy się o jedność naszego narodu, dar mądrości i męstwa dla naszych Rodaków, o przemianę umysłów i serc, o wolność od nienawiści i przemocy – o błogosławiony Rok 2024 dla naszej Ojczyzny.

Jutro, 01.01. w Nowy Rok 2024, Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

We czwartek, 04.01. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 05.01. przypada I piątek stycznia. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie – podobnie jak w czwartek – możliwość adoracji NS w ciszy do godziny 20 oraz spowiedzi.

W sobotę, 06.01. obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego nazywaną popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego a po każdej Mszy św. będzie można nabyć w kancelarii poświęcone kredę i kadzidło.

Comiesięczna modlitwa różańcowa w I sobotę miesiąca, razem z Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca będzie w sobotę, 06.01. po Mszy św. o godz. 12.

W niedzielę, 07.01. na Mszy św. o godz. 12 będziemy gościć chór chłopięcy ze szkoły męskiej „Żagle” pod dyrekcją Pana Jakuba Montewki. Chórzyści zaśpiewają w czasie Mszy św. a po Mszy serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w ich wykonaniu.

Zapraszam wszystkich do oczyszczenia garaży i podwórka, piwnic i strychów z elektrośmieci. Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrany sprzęt przynosimy do poniedziałku, 22.01. i składamy przy kontenerze PCK, od strony ul. Szulczyka. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych i wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych  Rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Wyznaczona data jest ostatecznym terminem zakończenia zbiórki. Możemy przynosić urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, audiowizualny, narzędzia i zabawki elektryczne i elektroniczne, baterie, akumulatory, automaty, etc.

Na stoliku w przedsionku kościoła pojawił się nowy numer kwartalnika biblijno – liturgicznego pt. „Msza święta” wydawnictwa Towarzystwa Chrystusowego „Hlondianum”. To propozycja dla tych, którzy szukają mądrych tekstów, czy wręcz przewodnika w swoim chrześcijańskim rozwoju w oparciu o Biblię, Kościół i Liturgię. Jest też możliwość odłożenia każdego numeru tego czasopisma dla zainteresowanych osób, czyli prenumeraty.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary [oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Zgodnie z zapowiedzią są  one przeznaczone na rzecz kosztów prac hydraulicznych i elektrycznych związanych z modernizacją ogrzewania naszego kościoła.

W tych, ostatnich dniach 2023 roku odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Józef Kasprzyk i śp. + Bogumiła Borkowska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2024

 

data lokalizacje – ulice:
2. stycznia

wtorek

od g.16.30

Podkowy 103 – 111 /strona nieparzysta/
Podkowy 104 i 106;
3. stycznia

środa

od g. 16.30

Podkowy 121, 123, 129, 133, 145, 153-163;
/tylko strona nieparzysta, księża zaczynają z obydwu stron/
4. stycznia

czwartek

od g. 16.30

Podkowy 120;
Podkowy 108 – 118; /strona parzysta/
5. stycznia

piątek

od g. 16.30

Podkowy 138 – 170
/tylko strona parzysta, księża zaczynają z obydwu stron/
8. stycznia

poniedziałek

od g. 16.30

Przełęczy od Napoleona do Choinkowej, Choinkowa i Optymistów;

 

9. stycznia

wtorek

od g. 16.30

Podkowy 122;
Podkowy 126, 128, 132; /strona parzysta/
10. stycznia

środa

od g. 16.30

Ptaków Leśnych, Brzegówki, Sosnówki, Sóweczki;

 

Pliszki, Kowalika, Piegży;
11. stycznia

czwartek

od g. 16.30

Zapole, Od Lasu, Marengo, Chrobotka, W Brzózkach;
12. stycznia

piątek

od g. 16.30

Napoleona od nr 57A do nr 45A
13. stycznia

sobota

od g. 11.00

Zagórzańska od nr 27 do 39 „z literkami” /tylko strona nieparzysta/