Niedziela Chrztu Pańskiego- 07.01.2024

Dziś już II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, czyli Święto Chrztu Pańskiego. Kończy ona okres Bożego Narodzenia. Na Mszy św. o godz. 12 będziemy gościć chór chłopięcy ze szkoły męskiej „Żagle” pod dyrekcją Pana Jakuba Montewki. Chórzyści zaśpiewają w czasie Mszy św. a po Mszy serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia a następnie na koncert kolęd w wykonaniu młodzieży.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel, które będzie w ten wtorek, 09.01. Podczas spotkania będzie można wspólnie uwielbić Pana Boga podczas radosnej modlitwy. Będzie to również okazja do powierzania siebie nawzajem Panu Bogu w modlitwie wstawienniczej. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 19.

We czwartek, 11.01. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Również w czwartek, 11.01. o godz. 20.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Zapraszam wszystkich do oczyszczenia garaży i podwórka, piwnic i strychów z elektrośmieci. Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrany sprzęt przynosimy do poniedziałku, 22.01. i składamy przy kontenerze PCK, od strony ul. Szulczyka. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych i wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych  Rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Wyznaczona data jest ostatecznym terminem zakończenia zbiórki. Możemy przynosić urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, audiowizualny, narzędzia i zabawki elektryczne i elektroniczne, baterie, akumulatory, żarówki, etc.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga: śp. + Wanda – Janina Niedbałka. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…”