II Niedziela zwykła – 14.01.2024

We czwartek, 18.01. rozpoczyna się w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Zakończy się 25.01. świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw i wezmą udział w jego zakończeniu.

Również w ten czwartek, po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 19.01. o godz. 19 na plebanii będzie próba naszego parafialnego chóru.

W sobotę, 20.01. przypada 6 rocznica /2018/ ingresu Pasterza naszej diecezji warszawsko – praskiej Ks. biskupa Romualda Kamińskiego.

Zapraszam wszystkich do oczyszczenia garaży i podwórka, piwnic i strychów z elektrośmieci. Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrany sprzęt przynosimy do poniedziałku, 22.01. i składamy przy kontenerze PCK, od strony ul. Szulczyka. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych i wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych  Rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Wyznaczona data jest ostatecznym terminem zakończenia zbiórki. Możemy przynosić urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, audiowizualny, narzędzia i zabawki elektryczne i elektroniczne, baterie, akumulatory, żarówki, etc.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę chociażby na artykuł O. Jacka Salija OP pt. „Czy można krytykować papieża?” Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na szkolne ferie zimowe życzymy bezpiecznej podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu!

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Adam Szymański. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…”

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2023

 

data lokalizacje – ulice:
15. stycznia

poniedziałek

od g. 16.30

Zagórzańska 44 – 54 /tylko strona parzysta/
16. stycznia

wtorek

od g. 16.30

Zagórzańska 56 – 66 /tylko strona parzysta/
17. stycznia

środa

od g. 16.30

Zagórzańska 68 – 82 /tylko strona parzysta/
19. stycznia

piątek

od g. 16.30

Ks. S. Szulczyka 21 – 39 /tylko strona nieparzysta/
20. stycznia

sobota

od g. 10.30

Zagórzańska 32 – 42 /tylko strona parzysta/
22. stycznia

poniedziałek

od g. 16.30

Ks. S. Szulczyka 2 – 44 /tylko strona parzysta/