III Niedziela zwykła – 21.01.2024

Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęcona celebracji, refleksji oraz głoszeniu Słowa Bożego, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.

We czwartek, 25.01. kończy się w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. We czwartek obchodzić będziemy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw i wezmą udział w jego zakończeniu.

Również w ten czwartek, po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę chociażby na artykuł wyjaśniający historię powstania tzw. Funduszu Kościelnego. Skąd się wziął, ile ma pieniędzy, kto z nich korzysta i w jakim celu? Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

Chór „Flaminae Sinfonietta Vavra” zaprasza na koncerty polskich kolęd i pastorałek pt. „Śpiewajcie Panu pieśń nową!” 27.01. godz. 19 – kościół p.w. św. Karola Boromeusza przy ul. Kadetów 33 oraz 28.01. godz. 19 – kościół w Falenicy przy ul. Narcyzowej 18. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie.

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na szkolne ferie zimowe życzymy bezpiecznej podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu!

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2023

 

data lokalizacje – ulice:
22. stycznia

poniedziałek

od g. 16.30

Ks. S. Szulczyka 2 – 44 /tylko strona parzysta/
23. stycznia

wtorek

od g. 16.30

Leśnych Zwierząt, Krajobrazowa;
24. stycznia

środa

od g. 16.30

Ks. S. Szulczyka 41 – 57 /tylko strona nieparzysta/
Ks. S. Szulczyka 63 – 77 /tylko strona nieparzysta/
25. stycznia

czwartek

od g. 16.30

Skrzypów, Wierzby, Ostrogi, Żurawiny;
26. stycznia

piątek

od g. 16.30

Polany 1 – 26;
Polany 28 – 60;
27. stycznia

sobota

od g. 10.30

Smosarskiej, Bodo, Bardiniego, Borysławska;
Aleksandry Śląskiej;