IV Niedziela zwykła – 28.01.2024

We czwartek, 01.02. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Również w ten czwartek, o godz. 20 będzie próba naszego parafialnego chóru.

W piątek, 02.02. mamy Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy ono tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania stajenek betlejemskich, choinek i jasełek. W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30 i o godz. 18. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 10. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie, jak w każdy I piątek miesiąca, będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20.

W I sobotę lutego, 03.02. po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej razem z naszą, Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Za tydzień, w niedzielę, 04.02. na Mszy św. o godz. 10.30 w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii Św. dzieci otrzymają swoje pierwsze książeczki do modlitwy. Natomiast, po Mszy św. o godz. 12, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

Powoli dobiega końca pierwsza część kolędowych wizyt duszpasterskich, czyli odwiedziny naszych Parafian wg poszczególnych ulic. Rozpoczynamy drugą część, czyli wizyty wg indywidualnych zaproszeń. Dotyczy to tych osób, które z różnych przyczyn były wcześniej nieobecne lub były obecne ale nie mogły przyjąć księdza, np. z powodu choroby. Wszystkie zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się po Mszy św. lub telefonicznie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego „Małżeńskiego Wieczernika” – w piątek, 09.02. o godz. 19. Tym razem zapraszamy na wykład pt. „Jak zapanować nad ekranami w rodzinie?” Uczestnicy będą mieli okazję poznać, m.in. odpowiedzi na pytania:

Kiedy jest dobry moment na kupienie dziecku smartfona? Czy realne jest dzisiaj zapanowanie nad ekranami w naszych domach? Jaka jest szansa, że Twoje dziecko nie trafiło jeszcze w internecie na szkodliwe treści? Co zrobić, żeby tak się nie stało? Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców dzieci komunijnych i rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę chociażby na artykuł pt. „Tranzycja nie leczy”. Jakie skutki u młodzieży wywołuje procedura zmiany płci? Wyjaśnia pediatra i psychiatra dziecięcy. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności Boga śp. + Adam Wiktor Bytniewski i śp. + Zofia Anna Okoń. Pomódlmy się teraz  w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2023/2024

 

data lokalizacje – ulice:
31. stycznia

środa

od g. 16.30

Kocia;
3. lutego

sobota

od g. 11.00

Zagórzańska 41 – 59 /tylko strona nieparzysta/
Zagórzańska 61 – 85 /tylko strona nieparzysta/