V Niedziela zwykła – 04.02.2024

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii Św. dzieci otrzymają swoje pierwsze książeczki do modlitwy. Natomiast, po Mszy św. o godz. 12, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

We środę, 07.02. obchodzić będzie swoje imieniny J.E. Ks. biskup Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji. Pamiętajmy o naszym Pasterzu, zwłaszcza w tym dniu, w naszych osobistych i rodzinnych modlitwach.

We czwartek, 08.02. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

Dobiega końca pierwsza część kolędowych wizyt duszpasterskich, czyli odwiedziny naszych Parafian wg poszczególnych ulic. Rozpoczęła się już druga część, czyli wizyty wg indywidualnych zaproszeń. Dotyczy to tych osób, które z różnych przyczyn były wcześniej nieobecne lub były obecne ale nie mogły przyjąć księdza, np. z powodu choroby. Wszystkie zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się po Mszy św. lub telefonicznie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego „Małżeńskiego Wieczernika” – w piątek, 09.02. o godz. 19 w dolnym kościele. Tym razem zapraszamy na wykład pt. „Jak zapanować nad ekranami w rodzinie?” Uczestnicy będą mieli okazję poznać, m.in. odpowiedzi na pytania: Kiedy jest dobry moment na kupienie dziecku smartfona? Czy realne jest dzisiaj zapanowanie nad ekranami w naszych domach? Jaka jest szansa, że Twoje dziecko nie trafiło jeszcze w internecie na szkodliwe treści? Co zrobić, żeby tak się nie stało? Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców dzieci komunijnych – to będzie ich kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do uroczystości dzieci; a także zapraszamy rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Za tydzień, w niedzielę 11.02. będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18 a następnie będzie spotkanie dla wszystkich kandydatek i kandydatów w kościele o godz. 19. Nie będzie spotkań w grupach. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień włączymy się w ogólno-diecezjalną zbiórkę na rzecz chorych pozostających pod opieką Caritas naszej diecezji.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Klaudii i Panom: Adamowi, Andrzejowi, Aleksandrowi i Karolowi za wykonaną pracę związaną z demontażem naszej świątecznej,  bożonarodzeniowej dekoracji: stajenki betlejemskiej, choinek i uporządkowanie kościoła.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę chociażby na artykuł pt. „Jak radzić sobie z lękiem?” Czy lęk może być pożyteczny? Jak go opanowywać? I drugi artykuł pt. „Pozwólmy dzieciom przychodzić na pogrzeby.” Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

Na stoliku pojawił się też katolicki dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Trwajcie w miłości!” To wartościowe czasopismo dla młodych pragnących żyć w czystości i walczyć o nią; dla narzeczonych przygotowujących się poważnie do Sakramentu Małżeństwa; dla małżeństw i rodzin chcących pogłębić swą jedność lub wyjść z kryzysu; dla starszych potrzebujących słów nadziei i umocnienia; dla poszukujących prawdy o istnieniu Boga i historii Kościoła; dla wszystkich pragnących budować swoje życie na skale, którą jest Chrystus. Zapraszam do lektury! Cena 8 zł.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga śp. + Alicja Kurkowska i śp. + Janina Bąkowska. Pomódlmy się teraz  w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…

 

Plan wizyt duszpasterskich w Parafii Aleksandrów – 2023/2024

data lokalizacje – ulice:
6. lutego

wtorek

od g. 16.30

ul. Ks. S. Szulczyka 81 – 81R
10. lutego

sobota

od g. 10.30

ul. Ks. S. Szulczyka 83 – 87 D
ul. Ks. S. Szulczyka 108 – 72