VI Niedziela zwykła – 11.02.2024

Dziś, 11.02. we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych i osoby w podeszłym wieku zapraszamy na Mszę św. w najbliższą sobotę, 17.02. na godzinę 11 do dolnego kościoła. Po Mszy św. osoby te będą mogły otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych.

Dziś będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18 a następnie będzie spotkanie dla wszystkich kandydatek i kandydatów w kościele o godz. 19. Obecność obowiązkowa. Następne spotkanie będzie 25.02.

Zapraszamy młodzież, nie tylko kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, do udziału w niecodziennym spotkaniu, w tę sobotę, 17.02. o godz. 15 w auli teatralnej Szkoły „Strumienie” przy ul. 3 Maja 129 w Józefowie koło Otwocka. W programie m.in. koncert zespołu „dla Tego” i prezentacja wspólnot.

Dziś włączamy się w ogólno-diecezjalną zbiórkę środków finansowych na rzecz chorych pozostających pod stałą opieką Caritas naszej diecezji.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel, które będzie w ten wtorek, 13.02. Podczas spotkania będzie można wspólnie uwielbiać Pana Boga podczas radosnej modlitwy. Będzie to również okazja do powierzania siebie nawzajem Panu Bogu w modlitwie wstawienniczej. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 19.

W najbliższą środę posypaniem głów popiołem rozpoczniemy już czas Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 16.30, 18.00, 19.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a post ścisły, czyli ilościowy dotyczy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Środa Popielcowa rozpoczyna w naszej Ojczyźnie dni modlitw o ducha pokuty i trzeźwość naszego narodu.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie w piątki o godz. 17.15; dla dorosłych o godz. 19.00. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We czwartek, 15.02. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 16.02. o godz. 20 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. I właśnie, na ostatnim spotkaniu naszej Rady pojawił się pomysł rozpoczęcia w naszej Parafii systematycznej modlitwy za naszą Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli,  kapłana i męczennika. Chcielibyśmy, aby nieustannie, każdego dnia, trwał ten duchowy wysiłek umysłu i serca. Dlatego zapraszam wszystkie osoby pragnące włączyć się w tę oddolną inicjatywę do wybrania swojego, jednego dnia w tygodniu i zgłoszenie go po Mszy św. do mnie. Będziemy modlić się o jedność naszych rodzin i narodu; wolność od kłamstwa, nienawiści i przemocy; ochronę życia nienarodzonych; o dary Ducha Św. dla naszych Rodaków; o pokój w sercach i na granicach. Warto ofiarować w tych intencjach nie tylko swoją modlitwę ale też różne wyrzeczenia, umartwienia, niemiłe obowiązki, etc.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 2. marca o godz. 15.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

Zakończyły się kolędowe wizyty duszpasterskie 2023/2024. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie otwarte furtki, działające dzwonki i domofony a przede wszystkim czekające, cierpliwe, życzliwe serca. Bardzo dziękuję każdemu z przewodników i kierowców. Dziękuję ogromnie za wszystkie spotkania, wspólną modlitwę, wyrazy wsparcia, nasze  rozmowy i złożone przy okazji ofiary. Są one przeznaczone na rzecz modernizacji ogrzewania w naszym kościele i kosztów eksploatacji. Dziękuję za każdą okazaną dobroć, pomoc i zaufanie.

Natomiast datki składane w czasie Wielkiego Postu do tej, zielonej skrzynki na kracie, z napisem „Ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszego wielkanocnego Grobu Bożego.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę chociażby na artykuł pt. „Jak towarzyszyć chorym?” I drugi temat: Dlaczego warto modlić się o trzeźwość?   Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

Na stoliku znajdziemy jeszcze katolicki dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Trwajcie w miłości!” To wartościowe czasopismo dla młodych pragnących żyć w czystości i walczyć o nią; dla zakochanych przygotowujących się poważnie do przyszłości; dla małżeństw i rodzin chcących pogłębić swą jedność lub wyjść z kryzysu; dla poszukujących argumentów o istnieniu Boga i Kościoła; dla wszystkich pragnących budować swoje życie na skale, którą jest Chrystus. Zapraszam do lektury! Cena 8 zł.